Фото: Прес-служба Асоціації міст України

Олександр Сєнкевич заявив про тиск на органи самоврядування напередодні місцевих виборів

Миколаївський міський голова Олександр Сенкевич під час виступу на онлайн-засіданні Моніторингового комітету Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи заявив про тиск на органи місцевого самоврядування напередодні виборів, які відбудуться 25 жовтня.

Про це повідомляє прес-служба Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України.

За його словами, з наближенням місцевих виборів значно збільшилася активність державних контролюючих органів, яка виходить за межі, окреслені частиною 3 статті 8 Європейської хартії місцевого самоврядування щодо домірності заходів контролюючого органу важливості інтересів, які він має намір охороняти.

Ситуація в моєму місті та багатьох інших містах свідчить, що органи місцевого самоврядування та комунальні підприємства зіткнулися з численними перевірками та обшуками різних правоохоронних органів. Такі перевірки часто супроводжуються блокуванням роботи та неадекватною для таких обставин поведінкою працівників контролюючих органів. Очевидно такі дії можуть негативно впливати на рейтинги чинної управлінської команди. Асоціація міст України вже зафіксувала понад 200 повідомлень про такі випадки, – сказав Олександр Сєнкевич.

Дивіться також: Утворення нових районів руйнує ідею децентралізації, – Олександр Сєнкевич

Також він підкреслив, що така ситуація змусила Асоціацію міст України звернутися до Президента України як до гаранта додержання Конституції України про необхідність терміново провести зустріч для подолання цієї ситуації.

Нагадаємо, Олександр Сєнкевич відреагував на обшуки в міській раді. Мер Миколаєва вважає дії правоохоронців “роздмухуванням диму перед майбутніми виборами до міськради”. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram