Утворення нових районів руйнує ідею децентралізації, – Олександр Сєнкевич

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич вважає, що підтриманий у Верховній Раді проєкт постанови «Про створення і ліквідацію районів» може загрожувати процесу децентралізації в Україні.

Про це мер Миколаєва заявив в ефірі програми “Діалог” на телеканалі “МАРТ”.

Як відомо, 17 липня, парламент прийняв постанову, згідно якої у Миколаївській області буде утворено чотири райони. Таким чином, замість існуючих 19 районів, у Миколаївській області створять Первомайський, Баштанський, Вознесенський і Миколаївський райони, до складу останнього увійде місто Миколаїв.

Олександр Сєнкевич висловив припущення, що у разі підписанням законопроєкту президентом, це може фактично зруйнувати ідею децентралізації.

Створюється якась додаткова прокладка, типу районих рад. Що вони будуть вирішувати? Не зрозуміло навіщо створюється ця додаткова ланка і як вони будуть співіснувати з ОТГ (прим.ред. – об’єднаними територіальними громадами). Тобто створюють якусь адміністративну структуру, яка поки що не наповнена повноваженнями і грошима, які будуть на виконання цих повноважень, – сказав Олександр Сєнкевич.

Він додав, що у кінці року під час планування державного бюджету на наступний рік, кошти, які будуть надані новоутвореним районим радам можуть стати інструментом централізації.

Асоціація міст України, до якої я належу, ми звернулись до президента з проханням не підписувати цей закон. Ми вважаємо, що це неправильно. Я можу впевненно сказати, що реформа децентралізації – це найзрозуміліша і найлогічніша реформа, яка була в Україні з моменту отримання нею незалежності. Але сьогоднення ми бачимо її латентне згортання, – підсумував мер Миколаєва.

Нагадаємо, миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич розповів про ідеологію, цілі та завдання новоутвореної політичної партії “Пропозиція”, з якою він вирішив йти на місцеві вибори у жовтні 2020 року.

Як відомо, Олександр Сєнкевич запевнив, що готовий докласти всіх необхідних зусиль, щоб з 1 вересня у миколаївських школах відновилось традиційне навчання.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram