Обстріли, розмінування та план відбудови регіону: Віталій Кім про загальну ситуацію на Миколаївщині

Миколаївщина досі потерпає від обстрілів з боку російських окупантів. Найчастіше ворог атакує Очаківську та Куцурубську громади. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Кім під час брифінгу для українського медіацентру.

Йдуть обстріли. Сьогодні та вчора без жертв й істотних руйнувань. Загалом Очаківська та Куцурубська громади не обстрілювалися лише 3 дні поспіль, це було минулого чи позаминулого тижня, — сказав Віталій Кім.

Прокоментував очільник області й ситуацію з об’єктами критичної інфраструктури. За словами Віталія Кіма, нині Миколаїв входить у ліміти, тож світло в місті вимикають рідко. Також у Миколаївській області продовжують відновлювати електромережі. З 88 повністю знеструмлених внаслідок бойових дій населених пунктів зараз треба під’єднати лише 27. В інших містечках та селах ремонтні роботи вже закінчили.

Є віддалені населені пункти, наприклад, село Безіменне, де живуть 20 сімей, а пошкоджено 16 км ліній електромереж. Але зараз ми все одно намагаємось все відновити. Основні мережі вже працюють, — зауважив голова Миколаївської обласної військової адміністрації.

Триває і розмінування територій. Наразі 10% територій Миколаївщини потребують огляду саперів. Це 270 тис. гектарів землі, яку російські окупанти перетворили на суцільну загрозу.

В основному це сільськогосподарські угіддя, які ще не починали розміновувати масштабно. В нас працюють додаткові групи з інших областей та іноземні партнери, три організації. Зараз вони інтенсивно очищують від вибухонебезпечних предметів широкодоступні для цивільних місця. Постійно приходять дані, що підірвався або місцевий житель, або сам сапер. Україна зараз, на жаль, є найбільш замінованою країною у світі. Ми працюємо, дуже багато людей зайняті цією справою. Але це тривалий процес, — додав Віталій Кім.

Загалом через систематичні обстріли в області пошкоджено чи зруйновано майже 16 тисяч об’єктів. На щастя, частину з них можна відновити. Для цього область розробляє цілий план відбудови регіону та залучає міжнародних партнерів.

Нагадаємо, у Миколаєві патрульні поліцейські разом з вогнеборцями врятували людей з палаючого будинку.

Раніше повідомлялось, Миколаївська міська рада затвердила «житлову» програму для військовослужбовців.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram