Новообрані депутати працюють над регламентом роботи міськради

15 грудня, відбулось чергове засідання тимчасової комісії з розроблення регламенту роботи Миколаївської міської ради.

Про це повідомляє кореспондент телеканалу “МАРТ”.

Від початку роботи Миколаївської міської ради VIII скликання це вже п’яте засідання регламентної комісії. Мета її створення – розробити порядок діяльності Миколаївської міської ради, постійних комісій, депутатських фракцій, порядок скликання та проведення сесій ради. 

Робота у комісії супроводжується численними дискусіями між депутатами, оскільки документ, який вона розробить керуватиме діяльністю міської ради протягом п’яти наступних років.

Монотонна, прискіплива робота над регламентом і у зв’язку з тим, що у деяких депутатів є уже власний досвід, тому виникає бажання зробити цей регламент більш дієвим, прописати деякі механізми, котрі мають спрощувати процедури прийняття рішень. В принципі, ці гарячі дискусії, які ви можете спостерігати не є конфліктами чи сваркою, це звичні робочі моменти обговорення процедурних питань, – зазначила депутат Олена Кісельова.

За словами депутата Федора Панченка, йому разом з колегами нині вже вдалось опрацювати 40% нового регламенту.

Зі свого боку можу зазначити, що ми пройшли ті пункти, котрі мають найменше розбіжностей у фракції, тож більш складна частина роботи ще попереду. З того, що я бачу, то фракції, які опозиційно налаштовані по відношенню до мера намагаються у регламенті перетягнути більшу частину повноважень на себе або урізати його, при цьому в будь-якому разі залишивши на нього всю відповідальність за ту роботу, яку вони будуть погоджувати, – розповів депутат Панченко.

Серед вже прийнятих рішень привертає увагу, так звана «антикнопкодавна правка», котру запропоновала Олена Кісельова. Вона передбачає, якщо під час голосування у сесійному залі журналісти, активісти чи інші депутати зафіксують факт «кнопкодавства» і повідомлять про це головуючому, то рішення такого голосування буде анульовано і проведено повторно наприкінці пленарного засідання.

Щодо долі кнопкодавця – то тут депутати відмовчуються, бо такий вчинок буде каратись хіба що супільно-моральним осудом, як і було раніше, бо ж в законодавстві про місцеве самоврядування не передбачено процедури покарання.

Нагадаємо, 10 грудня, розпочала роботу перша сесія Миколаївської міської ради VIII скликання. Урочистий захід відбувся у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі.

Пізніше стало відомо, депутати Миколаївської міської ради на сьогоднішній сесії встановили посадовий оклад міського голови Олександра Сєнкевича.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram