«Ноутбук кожному вчителю»: у Миколаївській ОДА розповіли про втілення освітнього проєкту

Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти цьогоріч планують забезпечити ноутбуками понад 60 тисяч вчителів.

У держбюджеті-2021 передбачено додаткове фінансування — 1 мільярд гривень на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. Зокрема, 980 мільйонів гривень виділені для придбання девайсів. Завдяки цій субвенції вчителі зможуть зробити процес навчання більш сучасним і доступним, йдеться у матеріалах сюжету кореспондента ТРК «МАРТ».

Заступник голови Миколаївської ОДА з питань цифровізації Роман Пашнєв розповів, необхідність у втіленні такого проєкту пов’язана, як зі світовим тенденціями щодо поглибленого використання мультимедійних засобів педагогами, так і світовою коронапандемією, котра змусила вчителів та учнів адаптуватись до дистанційного навчання.

У 24 областях відбуватиметься централізована закупівля через обласні державні адміністрації, а також у місті Києві через районні адміністрації, — сказав посадовець.

Він також зазначив, зазначає, державна субвенція пропорційно поділена між областями до кількості школярів у кожному регіоні. Закупівля буде реалізовуватись на засадах співфінансування з місцевими бюджетами, на яких припадатиме від 5 до 30 відсотків, в залежності від розміру чисельності громади.

Якщо для обласних бюджетів, міста Києва, територіальних громад, чисельність яких складає більше 40 тисяч осіб, то умови співфінансування складають 30%. Для територіальних громад чисeльність яких складає менше 40 тисяч осіб — співфінансування складає 10%. А для закладів, котрі розташовані в громадах, які мають статус гірських або перебувають на лінії розмежування, то співфінансування складає 5%, — розповів Роман Пашнєв.

Директорка департаменту освіти та науки облдержадміністрації Алла Веліховська розповідає, Миколаївщина закуповуватиме девайси за двома субвенціями. Перша у розмірі 28-м мільйонів має забезпечити ноутбуками середню та старшу школу.

Вже оголошено торги на придбання 1 761 комп’ютера. Відразу хочу сказати, що за рекомендаціями, які були надані міністерством (прим.ред. — МОН), було розроблено технічну документацію, котра містить всі вимоги до комп’ютерів, встановлена ціна — 20 040 гривень за кожен ноутбук, — розповіла чиновниця.

Оскільки закупівля ноутбуків проходитиме за умов співфінансування з громадами, то загальна сума складатиме понад 35 мільйонів гривень. Алла Веліховська відзначає, документи та розрахунки вже надіслані до Мінцифри України.

Друга субвенція пов’язана з продовженням реформи освіти та впровадженням «Нової української школи» та спрямована на оснащення навчальних кабінетів початкової школи. Її сума цьогоріч складає близько 42 мільйонів гривень.

Відповідальність за реалізацію обох субвенцій покладатиметься як на облдержадміністрацію, так і на місцеві громади у відповідності до їх освоєння. За словами посадовців, проєкт «Ноутбук кожному вчителю» має бути втілений в життя до кінця 2021-го року, тож невдовзі місцеві освітяни зможуть працювати з персональним девайсами для покращення освітнього процесу.

Нагадаємо, громадська рада з освіти дорослих спільно з департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради впроваджують спільний проект під назвою «Академія життя: life skills – 2021».

Як відомо, у Миколаєві молоді вчителі із 14 міських шкіл взяли участь в освітньому проекті «Щасливий у своїй професії: психолого-педагогічна адаптація молодих педагогів».

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930