Фото: Ілля Зелінський / Facebook

Невідомі вночі зруйнували древні менгіри в Южноукраїнську

У ніч на п’ятницю, 25 грудня, невідомі зруйнували древні менгіри біля музею в Южноукраїнську.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив миколаївський активіст Ілля Зеленський.

Як повідомив Історико-туристичний клуб «Сагайдак» в ніч перед Різдвом менгір в Южноукраїнську – все, – написав Ілля Зелінський.

Як повідомляють у історико-туристичному клубі, менгір – це ритуальний стовб, початку бронзи. Вік його як менгіра приблизно 4,5 – 5 тис. років. Знахідна була виявлена у вересні 2019 році посеред приватної садиби.

Цей стовб стояв в нього (прим.ред. – господаря садиби) посеред городу, коли він купив садибу в 1980 році. І щоб стовб не заважав, господар екскаватором витягнув його і положив замість бордюра коло двору, – розповіли у клубі «Сагайдак».

Фото: Ілля Зелінський / Facebook

Відзначається, що недавно біля міського історичного музею Южноукраїнська влаштували історичну реконструкцію святилища часів бронзового століття і встановили три менгіра. Два гранітних стовпа – звичайні природні камені подовженої форми, третій – виявлений справжній менгир віком.

Нагадаємо, на Миколаївщині «чорні археологи» завдали збитків скіфському кургану на понад 150 мільйон гривень.

Раніше повідомлялось, миколаївські археологи під час розкопок античного міста Борисфен на острові Березань, знайшли два унікальних автентичних закритих комплекси (ями), датовані другою чвертю VI століття до нової ери.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram