Фото: 1news.com.ua

Необґрунтований тариф на опалення хвилює мешканців миколаївських ОСББ

До членів постійної комісії Миколаївської міськради з питань ЖКГ, комунальної власності, благоустрою міста, промисловості, транспорту, енергозбереження, зв’язку, інформаційних технологій і діджіталізаціі звернулися мешканці ОСББ «Корабел-2» і ОСББ «Автомобіліст-2» щодо необґрунтованого тарифу на опалення для колишніх кооперативних будинків.

Про це повідомляє кореспондент ТРК “МАРТ”.

Як розповіли мешканці двох ОСББ, у них в грудні 2020 року різко підвищився тариф на опалення: вартість 1 гігакалорії зросла до 1873 грн. Однак у такого ж ОСББ, який розташований поруч, за словами мешканок будинку, вартість 1 гігакалорії залишилася на колишньому рівні – трохи більше 1500 грн. Миколаївці не розуміють такого неоднакового підходу з боку ТЕЦ до двох ідентичних ОСББ, тому і звернулися до депутатів.

На засіданні комісії була присутня представник ТЕЦ, яка пояснила, що будинки, може, і схожі, а от відносини у жителів з ТЕЦ – різні. Мешканці ОСББ «Корабел-2» і «Автомобіліст-2» не мають індивідуальних договорів з ТЕЦ (це колишні кооперативні будинки, вони сплачують послугу централізованого теплопостачання спільно), а будинок із більш низьким тарифом, який наведено в приклад, – оплачує спожите тепло за індивідуальним договорами з кожним мешканцем. Крім того, з цим будинком укладено колективний договір, а в такому випадку, як каже новий Закон про послуги ЖКГ, діють старі тарифи. Якщо ж мешканці ОСББ «Корабел-2» і «Автомобіліст-2» вирішать перейти на нову форму договору, то економічно вони нічого не виграють – у них буде новий тариф плюс ще й абонплата, пояснила представниця ТЕЦ.

Мешканці ОСББ вказували на те, що ТЕЦ, підвищуючи вартість 1 гігакалорії, не поставила їх до відома, не поінформувала про структуру тарифу, та й взагалі не відповідає ні на які звернення. На це представник ТЕЦ направляла мешканців як до сайту ТЕЦ, так і до сайту НКРЕКП – бо вся інформація про нові тарифи там є.

Вислухавши обидві сторони, депутати визнали, що вплинути на підприємство державної форми власності, на встановлення тарифів вони не можуть. Але можуть вчинити по-своєму – звернутися від імені комісії до Товариства прав споживачів і АМКУ зі скаргами мешканців та проханням усунути порушення прав споживачів. За це і проголосували одноголосно.

Нагадаємо, що у Миколаївській ОДА пояснили, хто може отримати грошову компенсацію за електроопалення.

Як раніше повідомлялось, Кабмін запевнив МВФ, що держрегулювання цін на газ не буде.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram