Кабмін запевнив МВФ, що держрегулювання цін на газ не буде

Уряд в ході діалогу з Міжнародним валютним фондом запевнило, що ніякого державного регулювання цін на ринку газу не буде.

Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу «Україна 24», коментуючи умову Міжнародного валютного фонду щодо ринкових цін на газ в Україні, передає Укрінформ.

Ми ведемо діалог. Зараз в Україні працює місія МВФ. Ми ведемо діалог на рівні міністерства, Кабінету Міністрів – вони чули аргументи, розуміють, про що йде мова. Ми підкреслюємо, що не відмовляємося і не збираємося відмовлятися від ринкових відносин в сфері продажу газу побутовим споживачам. Ми ввели прайскеп верхньої межі, але ніякого держрегулювання не передбачається, – зазначив прем’єр.

Він зазначив, що обмеження на рівні 6,99 грн не означає, що уряд відмовиться від ринку газу.

В Україні в минулому році ввели ринок газу. Це дало можливість отримувати справедливу ринкову ціну. Сьогодні, на жаль, у зв’язку з ринковими чинниками ціна на ринку зростає, – зазначив Шмигаль.

Також Кабмін займається питанням формування річного тарифу.

Ми будемо вивчати річний продукт. Можливо, він буде дешевше. Можливо, ціна буде коливатися. Але це буде зрозуміла ціна, – додав Шмигаль.

З 1 січня в Україні зросли тарифи на газ і його транспортування, а також була скасована пільгова вартість на 100 кВт електроенергії на місяць для приватних споживачів.

У зв’язку із зростанням цін на комунальні послуги пройшов ряд протестів в різних регіонах, зокрема, на Буковині, Прикарпатті, в Харківській, Полтавській, Миколаївській, Херсонській, Чернігівській областях.

Нагадаємо, прем’єр-міністр 12 січня заявив, що Кабмін, зокрема, запровадить державне регулювання цін на газ на період карантину або до кінця опалювального сезону, пропонована ціна – на рівні 6,99 грн за куб. м. За його словами, це означає зниження в платіжках людей більш ніж на 30%.

У Міжнародному валютному фонді висловили стурбованість фіксованим тарифом на газ, адже це може означати державне регулювання.

Раніше повідомлялось, Міжнародний валютний фонд прогнозує, що ВВП України в 2020 році скоротиться до 3,908 трильйонів гривень, або до $ 130,3 мільярдів, що призведе до середньорічного курсу у 30 гривень за долар.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram