Не вистачає 1,9 мільйона гривень за травень, – Світлана Федорова про борги перед лікарями

Головний лікар Миколаївської інфекційної лікарні Світлана Федорова заявила, що їй не вистачає 1,9 мільйона гривень, щоб виплатити лікарям зарплату за травень.

Про це вона заявила, 21 травня, під час комісії Миколаївської облради з питань охорони здоров’я.

Вона зазначила, що в лікарнях, в яких з НСЗУ були укладені по кілька договорів, не існує проблем з виплатами коштів. Однак 500 тисяч, які отримує інфекційна лікарня за висновком двох пакетів, недостатньо.

На сьогоднішній день мені не вистачає 1,9 мільйона гривень за травень. Навіть якщо ми підпишемо цей COVID-пакет, то підписаний він буде не раніше червня. Але це не ті розрахунки, тому що хтось думає, що ми отримаємо мільйони. Вся наша лікарня це одна бригада, у нас немає 10 анестезіологів, максимум, що ми можемо отримати це 500 тисяч. Ви розумієте, що таке 500 тисяч – це ніщо! – заявила Світлана Федорова.

Також вона додала, що крім грошей на зарплати потрібно утримувати заклад, багато коштів йде на пільгові пенсії колишнім співробітникам лікарні.

Дивіться також: Я не можу нормально обстежити своїх медиків на COVID-19, – Світлана Федорова про тиск на медзаклад

Крім зарплати мені треба утримувати заклад, багато коштів йде на пільгові пенсії, а якщо я не буду платити, у мене будуть штрафи. На шкоду своїм співробітникам я плачу податок на землю, пільгові виплати. Засоби від НСЗУ з’їдаються утриманням установи. У квітні ми заощадили, два відділення не отримали надбавку, було мало людей. Сьогодні у всіх відділеннях лежать хворі на коронавірус. За рахунок субвенції з держбюджету нам виділили лише 2 мільйони, при тому, що я просила 5,5 на зарплати. Ще 600 тисяч витратилися з НСЗУ. Ще 1,5 я зекономила, але нам не вистачає, щоб заплатити за травень. Я готова перед вами на коліна встати, щоб нам заплатили. Неважливо, 25 або 30 осіб, ми працюємо. Я кому не подзвоню – Одеса, Київ, Херсон, кажуть: «А у нас лежать (прим.ред. – гроші) до грудня». Я питаю: «А якщо не буде коронавіруса?». А у них проголосували так, – підкреслила головлікар.

Світлана Федорова розповіла, що і в наступному місяці виникне проблема з виплатами медикам – за червень їй не вистачає 4,3 мільйона гривень з необхідних 5,5 мільйона.

Нагадаємо, у Миколаєві можна безкоштовно пройти тест на коронавірус.

Як відомо, коронавірусом у світі занедужали вже 5 мільйонів людей.

Раніше повідомлялось, у Миколаївській області виявили троє нових хворих на COVID-19.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram