Верховна Рада повернула повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції, які 27 жовтня скасував Конституційний суд.
За законопроект в цілому сьогодні, 15 грудня, проголосували 300 депутатів, повідомляє Hromadske.
НАЗК знову дають право контролювати і перевіряти декларації чиновників і суддів, контролювати оприлюднення таких декларацій, моніторити спосіб життя чиновників, які вносять декларації.
Також агентство отримує право мати безпосередній автоматизований доступ до довідкових систем, реєстрів, банків даних, зокрема містить інформацію з обмеженим доступом і адміністратором яких є держоргани та користуватися державними засобами зв’язку.
Також уповноважені особи НАЗК отримують право:
- безперешкодно входити до приміщень державних органів за службовим посвідченням і мати доступ до документів та інших матеріалів, необхідних для проведення перевірки;
- вимагати необхідні документи та іншу інформацію, в тому числі з обмеженим доступом, у зв’язку з реалізацією своїх повноважень;
- відповідно до розподілу обов’язків складати протоколи про адміністративні правопорушення;
- отримувати письмові пояснення від посадових осіб та службових осіб державних органів, незалежно від форми власності.
У законі також містяться повноваження агентства з контролю за суддями. У разі, якщо НАЗК виявляє корупційне правопорушення, яке вчинив суддя чи суддя Конституційного суду, тоді агентство повинне про це повідомити Вищій раді правосуддя або голові Конституційного суду. Також тільки глава НАЗК і його заступники можуть складати і направляти протокол про порушення щодо суддів.
Нагадаємо, скандальне рішення про фактичне блокування системи електронного декларування в Україні Конституційний суд прийняв за поданням 47 депутатів Верховної Ради від “Опозиційної платформи – за життя” та депутатської групи “За майбутнє”.
Раніше повідомлялось, Венеціанська комісія радить Україні внести зміни в закон про Конституційний суд, з огляду на кризу, що виникла в результаті його скандального рішення про скасування частини антикорупційного законодавства.
Як відомо, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) з початку року внесло до реєстру корупціонерів понад дві тисячі чоловік.