Навчальний рік почнеться 1 вересня, у МОЗ розповіли про можливі зміни

В Україні навчальний рік розпочнеться 1 вересня у звичайному режимі.

Про це на брифінгу розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє Укрінформ.

Ми підготовлені до 1 вересня, і сьогодні, коли країна перебуває на зеленому рівні епідемічної небезпеки, ми розпочинаємо звичайний навчальний рік, коли діти підуть до школи…

Якщо підуть ускладнення епідситуації, якщо буде зростання кількості випадків захворювання на COVID-19, і за адаптивним карантином країна перейде на жовтний, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки, будуть працювати тільки ті школи в цей період, у яких більше 80% педагогів вакциновано проти COVID-19, – сказав Ляшко.

За його словами, сьогодні у країні велика кількість таких шкіл. Як приклад міністр навів Житомир, де в усіх школах вакциновано понад 80% педагогів.

Читайте також: МОЗ оголошує конкурс для шкіл «Вакциновані й відкриті»

Але ця ситуація не скрізь однакова по країні, – зауважив він.

Глава МОЗ зазначив, що наразі немає чіткої динаміки, яка би свідчила, що штам “Дельта” більше вражає дітей.

Читайте також: Сєнкевич: «Школи працюють у дистанційному режимі, якщо кількість вакцинованих вчителів — менше 80%»

Ми будемо дозволяти освітній процес і якщо буде 80% вчителів вакциновано. Далі будемо дивитися на динаміку. Також ми сьогодні не говоримо про ваккцинацію підлітків від 12 до 18 років, хоча в інструкції виробників вакцини вже дозволяють їм робити щеплення. Над цим ми ще працюємо, – зазначив міністр.

Читайте також: В Україну заїхали понад 15 мільйонів доз COVID-вакцин, очікуємо ще майже 9 мільйонів – Ляшко

Нагадаємо, що керівник закладу освіти не має права обмежувати доступ учителя до роботи в школі, якщо той не вакцинувався проти коронавірусу.

Крім цього, у липні група експертів ВООЗ, ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ випустила оновлені рекомендації для Європейського регіону з питань шкільної освіти в період пандемії COVID-19.