Ritter Sport. Фото: Getty Images

Натуральний гіркий шоколад позитивно впливає на настрій людини

Шоколад – це не тільки ласощі, але і корисний продукт. Перевага темного шоколаду в тому, що він має корисні властивості, яких мало в молочному і тим більше в білому шоколаді.

Відомо, що якість шоколаду визначається тим, який відсоток какао в ньому знаходиться. Простий шоколад містить 20% какао, високоякісний – від 70% до 90%. Ще один плюс до темного якісного шоколаду – його важче з’їсти в надмірних кількостях, адже він гірчить, так як в його складі менше цукру, повідомляє UkrHealth.

Чим вище відсоток какао в шоколаді – тим він корисніший для здоров’я, тому що містить багато самих важливих речовин, заради якого і варто їсти шоколад – флаванолів. Натуральні флаваноли – це унікальні речовини, що мають потужну антиоксидантну дію. Саме флаваноли, що містяться в шоколаді, допомагають регулювати рівень холестерину і зміцнюють серцево-судинну систему. Крім цього, вони запобігають старінню шкіри. Інші компоненти, що знаходяться в какао-бобах позитивно впливають на настрій, ефективні в боротьбі із запальними процесами і також уповільнюють процеси старіння.

Більшість видів молочного шоколаду лише калорійна бомба, що складається переважно зі звичайного цукру, не кажучи вже про білому шоколаді, де взагалі в складі немає какао-бобів, а тільки масло какао. Темний шоколад це, безумовно, здорова альтернатива традиційному молочному або білому шоколаду.

Слід знати, що шоколад висококалорійний продукт. Будь-який вид шоколаду містить не менше 500 ккал на 100 г. Це в три рази більше, ніж м’ясо (170 ккал) і вдвічі більше, ніж хліб (250 ккал). Але вживання в обмеженій кількості – 25 грамів на добу суттєво не вплине на калорійність раціону, не викличе змін у вазі дорослої людини, але забезпечить організм необхідними речовинами – антиоксидантами, які зменшують ризики серцевих хвороб та підтримують здоров’я кровоносних судин.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram