Народний знак пошани вручили миколаївському ветерану Другої Світової

Народний знак пошани на честь 75-ї річниці перемоги над нацизмом отримав учасник бойових дій в Другій Світовій війні Георгій Лебедєв. 94-річний ветеран – інвалід війни, полковник у відставці. На війну пішов 16-річним юнаком. Допомагав обслуговувати бойову частину Першого Балтійського екіпажу, був в блокаді Ленінграда.

Почав війну з тим, що допомагав в армії постачати озброєнням літаки «Ту-2». Допомагав постачати патронами, бомбами для того, щоб вони робили наліт на Берлін, – пригадує Георгій Лебедєв.

9-те травня 1945-го зустрів у Пермі. Після війни продовжив службу в морській авіації.

Дивіться також: #МИКОЛАЇВПЕРЕМОГА: відзначаємо разом 9 травня вдома

У 1946-му році закінчив училище, став механіком по радіо і був направлений на Балтику під Ленінград, – каже ветеран.

Далі Георгій Лебедєв пов’язав свою долю з льотною справою, переїхав до Миколаєва. Тут обзавівся родиною. Син Сергій наслідував приклад батька і теж все життя віддав військовій службі.

Я прийняв таке рішення і після цього моя доля була постійно пов’язана з авіацією. Я сам закінчив академію, проходив посади від викладача до начальника авіаційної техніки, – розповідає Сергій.

Син ветерана зараз вже полковник у відставці. У Георгія Лебедєва також є дві онучки та четверо праонуків. Сам ветеран на сьогодні один із семи миколаївців – учасників бойових дій в Другій Світовій війні. Почесну відзнаку йому вручив голова миколаївської громадської організації ветеранів «Леваневці» Володимир Дрожак.

Нагадаємо, Миколаїв відзначатиме 75 річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні без масових заходів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram