Фото - Укрінформ

На війський облік жінки зможуть стати онлайн — Міноборони

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що новий закон про військовий облік жінок не був несподіваним. За її словами, таке рішення уряд прийняв лише заради того, щоб “навести лад” в обліку, а також оновити й удосконалити його.

Про це Ганна Маляр написала у своєму Facebook.

Заступниця міністра оборони зазначила, що Закон, який запровадив такий облік, був прийнятий ще в березні цього року. Підтримала його абсолютна більшість фракцій. Тобто, за словами Маляр, це було спільним парламентським рішенням, спрямованим на оновлення, удосконалення системи військового обліку.

Військовий облік жінок був і раніше. Приміром постановою КМУ від 1994 передбачалось близько 40 професій/спеціальностей, що були підставою для взяття жінок на військовий облік. Що цікаво, до 2008 було заборонено оприлюднювати цю постанову, — написала Маляр.

Читайте також: Військовий облік для жінок: петиція про скасування наказу набрала 25 тисяч підписів

Ганна Маляр зазначила, що йди до військкоматів вже завтра не потрібно. На це буде відведено увесь 2022 рік.

Протягом 2022 року Генеральний Штаб створить низку документів, які зроблять процес військового обліку зрозумілим, прозорим та максимально зручним. Також будуть переглядатись вже чинні норми, — написала заступниця.

Крім того, Маляр наголосила, що наразі міністерство працює над тим, щоб перевести в онлайн формат та автоматизувати цей процес хоча б у частині, де це буде технічно можливо.

Нагадаємо, що у вересні Президент Володимир Зеленський вніс низку змін до положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах.

Також до кінця поточного року спецпідготовку з методики навчання англійської мови організують для 150 військовослужбовців, які виконуватимуть обов’язки позаштатних інструкторів мовної підготовки.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram