На підготовку лікарів-інтернів виділили додаткові кошти

Кошти, які були передбачені на систему безперервного професійного розвитку в розмірі 141 035 000 грн, перерозподіляють на підготовку лікарів-інтернів.

На підготовку лікарів-інтернів виділили додаткові кошти. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони здоров`я.

“На підготовку лікарів-інтернів виділили додаткові кошти. Дефіцит фінансування на цей напрям буде перекрито завдяки перерозподілові бюджетних видатків. Відповідний проєкт урядової постанови ініціювало Міністерство охорони здоров’я”, – йдеться в повідомленні.

У МОЗ зазначили, що у державному бюджеті на 2021 рік за програмою КПКВК 2301090 на забезпечення стажування лікарів-інтернів передбачено 202 460 800 грн. Цього мало вистачити для відшкодування оплати праці та нарахувань на зарплату 3565 лікарям-інтернам, які почали навчатися в інтернатурі торік, лише до липня цього року.

Читайте також: МОЗ планує прискорити вакцинацію від коронавірусу

Окрім того, що цих лікарів в умовах дефіциту фінансування довелося б звільнити, не змогли б розпочати навчання в інтернатурі випускники закладів вищої освіти 2021 року.

Утім, на засіданні уряду 3 березня ухвалили проєкт постанови Кабінету Міністрів «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 р. № 278 і від 19 червня 2020 р. № 536», який ініціювало Міністерство охорони здоров’я.

Читайте також: «Це неприпустимо»: Степанов про платне лікування хворих на COVID-19

Завдяки цим змінам кошти, які були передбачені на систему безперервного професійного розвитку в розмірі 141 035 000 грн, перерозподіляють на підготовку лікарів-інтернів. Як ідеться в проєкті постанови, це дасть змогу забезпечити їхнє безперервне навчання, а також частково відшкодувати щомісячні витрати на оплату праці й нарахування на заробітну плату лікарів-інтернів (з 1 січня в розмірі 5966 грн, з 1 грудня – 6023 грн).

Нагадаємо, Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від «Слуги народу» Михайло Радуцький заявив, що в Україні починається нова хвиля захворюваності на COVID-19. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram