На Миколаївщині зафіксували африканську чуму свиней

У селі Виноградівка Баштанського району Миколаївської області виявлено вогнище африканської чуми свиней.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

У відомстві розповіли, що 4 січня в підсобному господарстві Виноградівського психоневрологічного інтернату була зафіксована загибель дев’яти свиней у віці від 4-х місяців до двох років.

При дослідженні відібраних проб біологічного матеріалу у Миколаївській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби Миколаєва встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС).

З метою координації дій по локалізації та ліквідації спалаху АЧС 5 січня проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Баштанській районної державній адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів по ліквідації АЧС, визначені заходи епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду, – йдеться в повідомленні.

У зону захисту в радіусі трьох кілометри від епізоотичного вогнища включили села Виноградівка і Мар’ївка Баштанського району Миколаївської області.

У зону нагляду від зовнішніх кордонів зони захисту увійшли населені пункти Джерела, Інгулка та свинарські господарства ФОП Гладишко А.П. і ДП «Малицький-Агро».

Нагадаємо, протягом грудня 2020 року спалахи пташиного грипу виявили у чотирьох районах Миколаївської області.

Як відомо, село Кандибине Новоодеської району Миколаївської області закрили на карантин через спалах пташиного грипу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram