Cело на Миколаївщині закрили на карантин через спалах пташиного грипу

Село Кандибине Новоодеської району Миколаївської області закрили на карантин через спалах пташиного грипу.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Мешканка села Кандибине помітила, що в її господарстві почали масово вмирати кури. Вона повідомила про це і передала біологічний матеріал на аналіз. Фахівці виявили РНК вірусу грипу птиці типу А1 субтипу H5, тобто пташиний грип.

Село закрили на карантин, а також проводять в ньому необхідні санітарні заходи. У зоні контролю знаходяться ще декілька населених пунктів в радіусі десяти кілометрів: села Новоінгулка Новоодеського району та Степанівка Баштанського району.

Місцева влада затвердила план по ліквідації вірусу, зокрема мають намір застосовувати зонування, стемпінг-аут і дезінфекцію.

Як відомо, пташиний грип – гостра інфекційна вірусна хвороба птахів, що характеризується ураженням органів травлення, дихання, високою летальністю близько 56%. Антигенна варіабельність вірусу грипу птахів і наявність високовірулентних штамів дозволяють віднести його до особливо небезпечних хвороб, здатним завдати великої економічної шкоди.

Нагадаємо, у Сінгапурі жінка, яка перехворіла під час вагітності коронавірусною хворобою, народила здорову дитину, яка вже має антитіла до COVID-19.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram