Фото: Укрінформ / З архіву Бахтових

На Миколаївщині в заповіднику «Ольвія» відкрилася виставка в техніці геліографіті

На території Національного історико-археологічного заповідника “Ольвія” на Миколаївщині відкрилась унікальна виставка “Античні коди України. Сакральні реконструкції”.

Автори проєкту – відомі миколаївські митці Володимир та Тетяна Бахтови, які працюють у техніці геліографіті (просторового малювання вогнем зниклих об’єктів архітектури), пише Укрінформ.

В експозиції виставки “Античні коди України. Сакральні реконструкції”, яка, до речі, проходить в лапідарії заповідника, півтора десятка експонатів. І дуже важливо, що проходить вона не деінде, а в сакральному місці, на тлі археологічних ольвійських артефактів. Адже це не просто картини – це величезні панно розміром 4 на 1,5 метра, виконані у двох техніках – геліографіті і перформанс “terra-театр”. Саме це роблить цю виставку унікальною, – розповів Бахтов.

Виставка офіційно відкрилась 12 червня і триватиме впродовж усього літа. Цим заходом митці хочуть привернути увагу влади та громадськості до проблем заповідника та створення тут сучасного музею.

Геліографіті – це авторський винахід Володимира Бахтова. Він полягає у фотофіксації просторового малювання вогнем зниклих об’єктів архітектури. Майстер за допомогою смолоскипа, що палає, відтворює контури стародавніх будівель. Завдяки ввстановленню на камері тривалої витримки отримує фото, де шлях джерела вогню перетворюється на лінії, які відповідають силуетам давніх архітектурних споруд.

Фото: Укрінформ / З архіву Бахтових
Фото: Укрінформ / З архіву Бахтових

Суто з технічного боку технологія малювання вогнем відома досить давно. “Раніше Пікассо створював картини у двомірному просторі. Згодом малювали горизонтальні двомірні картини. Але я додав третій вимір, і вийшов дуже простий, але ефективний винахід. Для цього треба дуже мало – смолоскип, ганчірки, сірники, солярка”, – розповів майстер.

Роботи Бахтова вирізняються тим, що він використовує тільки відкритий вогонь (а не сучасні електричні пристрої). Друга відмінність – митець зображує тривимірні архітектурні споруди саме в тих місцях, де вони колись дійсно розташовувалися.

Дивіться також: Скіфська пектораль: історія найбільшої археологічної знахідки 20 століття

Ці просторові об’єкти можна побачити винятково на фото, у реальності лишається тільки вогняний ритуал у темряві, адже процес відбувається вночі за місячного світла. Все це додає творам Бахтова містики.

Метод геліографіті добре підходить саме для таких місць, як Ольвія, де, зокрема, йдеться про реконструкцію втраченої архітектури. Спочатку я відновлюю горизонтальну площину, а потім підіймаю на великій жердині факел і домальовую втрачені грані храму чи будь-якого іншого античного об’єкту. Перед цим я обов’язково вивчаю документи, реконструкції архітекторів, – розповів художник.

Фото: Укрінформ / З архіву Бахтових

Нагадаємо, Spalding випустить м’яч на честь Кобі Брайанта.

Як відомо, миколаївська спілка письменників пропонує назвати одну з вулиць міста на честь Дмитра Креміня.

Раніше повідомлялось, у російському театрі відкрився інтерактивний музей.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram