Забруднене повітря. Фото - Pixabay

На Миколаївщині з дорожньої фірми стягнули ₴2,8 мільйона за забруднення повітря

З приватного акціонерного товариства “Первомайське дорожнє ремонтно-будівельне управління” стягнули понад 2,8 мільйона гривень збитків за забруднення атмосфери.

Про це повідомили у Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу.

Екологічна інспекція ще у 2017 році провела планову перевірку товариства щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства у галузі охорони атмосферного повітря, водних та земельних ресурсів, поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами.

Перевіркою було встановлено, що підприємство провадило свою діяльність без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що є порушенням статей 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», статті 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Читайте також: Миколаївський глиноземний завод не забезпечує захист земель від забруднення – Держінспекція

Внаслідок зазначеного порушення державі було завдано збитків у сумі 2 мільйони 815 тисяч 114,23 гривень.

Оскільки підприємством у добровільному порядку збитки відшкодовано не було, питання стягнення заборгованості вирішено у судовому порядку – у листопаді 2020 року позовні вимоги задоволені. Наприкінці січня 2022 року у рамках виконавчого провадження сума збитків була стягнута у повному обсязі.

Нагадаємо, Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів пропонує збільшити у десятки разів штрафи за забруднення атмосферного повітря, води та недбале управління відходами.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram