Забруднене повітря. Фото - Pixabay

В Україні планують збільшити штрафи за забруднення довкілля

Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів пропонує збільшити у десятки разів штрафи за забруднення атмосферного повітря, води та недбале управління відходами.

Відомство підготувало законопроект “Про внесення змін до Кодексу України “Про адміністративні правопорушення про значне підвищення штрафів у сфері екології”. Про це повідомляє Діло з посиланням на Енергореформу.

“Маємо намір суттєво збільшити штрафи у рамках комплексної реформи КУАП у частині екологічних питань. Десь підвищення буде обмежене індексацією, але майже по всіх позиціях плануємо значно збільшити штрафи – у кілька і навіть в десятки разів”, – сказав міністр Мінприроди Роман Абрамовський.

Міністр уточнив, що це стосується злочинів посадових осіб щодо забруднення атмосферного повітря, води, управління відходами, а також браконьєрства.

Читайте також: Екологи попередили про загрозу брудних вікон для здоров’я

Нинішні розміри штрафів в КУАП, є незначними, неефективними, нікого не лякають, а тому і не попереджають правопорушення. У більшості випадків розмір штрафів не переглядався з 1997 року і залишається на дуже низькому рівні, наприклад, 17 або 32 гривень. Наразі відповідний законопроект розглядається у правовому комітеті Ради.

Нагадаємо, що під час засідання першої Наглядової ради проєкту “Підтримка України в наближенні законодавства ЄС у сфері навколишнього природного середовища”, обговорено ініціативи, які наблизять українське законодавство до європейського.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram