Миколаївський глиноземний завод / Фото: Національний промисловий портал

Миколаївський глиноземний завод не забезпечує захист земель від забруднення – Держінспекція

Державна екологічна інспекція провела перевірку на території Миколаївського глиноземного заводу і виявила, що підприємство не забезпечує захист земель від забруднення та не застосовує спеціальні технології для утилізації відходів виробництва алюмінію.

Перевірка опублікована сайті «Інспекційний портал», передає ТСН.

Відходи від оброблення бокситу і виробництва глинозему (червоний шлам) просто скидаються в шламосховища. Також МГЗ змішує різні типи відходів виробництва і зберігає змішані з ґрунтом відходи в непризначеному для цього місці.

Крім того, МГЗ не здійснено організаційні та технологічні заходи для максимальної утилізації відходів щодо передавання їх іншим споживачам або підприємствам, що займаються збором і утилізацією таких відходів.

Читайте також: МГЗ хоче побудувати у Корабельному районі міністадіон вартістю 10 310 000 гривень

Держекоінспекція склала акт і наклала на підприємство штраф. Експертиза Київського науково-дослідного інституту встановила, що червоний шлам МГЗ містить отруйні та токсичні речовини.

Серед виявлених в червоному шламі хімічних елементів найбільшу небезпеку для людей мають миш’як, кадмій, ртуть і свинець.

Експертиза також встановила, що за своїми небезпечним властивостями відходи червоного шламу можуть чинити негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров’я людини шляхом прояви отруйних, токсичних та екотоксичних властивостей.

Нагадаємо, українські екологи звернулися до міжнародних екологічних організацій з відкритим листом, у якому закликали їх допомогти в боротьбі із загрозою екологічної катастрофи в Північному Причорномор’ї.

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930