Фото: nikvesti

Екологи звернулися в ООН та «Грінпіс» через токсичні відходи МГЗ

Українські екологи звернулися до міжнародних екологічних організацій з відкритим листом, у якому закликали їх допомогти в боротьбі із загрозою екологічної катастрофи в Північному Причорномор’ї.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко.

За її словами, країни-члени Організації Причорноморської співпраці отримали інформацію щодо забруднення Бузького лиману Чорного моря відходами виробництва Миколаївського глиноземного заводу 17 червня цього року.

Про шкоду, якої завдають здоров’ю людей та навколишньому середовищу сховища червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу, українські екоактивісти повідомили представників Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP), Міжнародний союз охорони природи і природних ресурсів (IUCN), Європейське агентство навколишнього середовища (ЕЕА), «Грінпіс» (Greenpeace), Організацію об’єднаних націй з промислового розвитку (UNIDO), Інститут всесвітнього спостереження (WI), Всесвітній фонд дикої природи (WWF), Глобальний екологічний фонд (GEF), Міжнародний союз екологічної економіки (ISEE) і Міжнародний зелений хрест ( IGC).

У відкритому листі до цих організацій повідомляється, що у відкритих шламосховищах МГЗ знаходиться 47 млн ​​тонн токсичних відходів, які регулярно розпорошуються в повітрі або розмиваються під час опадів.

Також у міжнародні екологічні організації надіслали результати судової інженерно-екологічної експертизи, проведеної Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз, яка встановила, що у червоному шламі містяться небезпечні речовини: сполуки шестивалентного хрому, міді, цинку, селену, кадмію, ртуті, миш’яку, свинцю.

Ми прагнемо запобігти катастрофі, убезпечити природу і людей від катастрофічних наслідків діяльності Миколаївського глиноземного заводу. Ми об’єдналися в організацію «Стоп Шлам». Виграли суд першої інстанції у Миколаївського глиноземного заводу. Однак зараз судові процеси затягуються, а належної реакції держави на загрозу екокатастрофи до сих пір немає. За таких умов ми змушені апелювати до світової спільноти , – йдеться у відкритому листі.

Як відомо, у листопаді 2020 року громадська організація «Стоп Шлам» подала позов до суду проти Миколаївського глиноземного заводу, вимагаючи відшкодувати більше 9,2 млрд грн морального збитку за шкоду екології. У травні 2021 року суд першої інстанції визнав позов правомірним і присудив жителям Миколаєва 9,21 млрд грн у якості компенсації. Однак вже у вересні розглянуть апеляцію від МГЗ.

Нагадаємо, на Миколаївщині поліція відкрила кримінальне провадження стосовно ГО «Стоп Шлам».

Раніше повідомлялося, у селі Лимани під шламосховищем активісти та екологи провели круглий стіл і обговорили шляхи вирішення проблеми з червоним шламом від Миколаївського глиноземного заводу.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031