ФОТО: Pixabay

На Миколаївщині помер ліквідатор “Чорнобильської аварії”

27 грудня перестало битися серце ветерана пожежної охорони, полковника внутрішньої служби у відставці Маєвського Володимира Станіславовича, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії, почесного громадянина м. Южноукраїнськ.

27 грудня перестало битися серце ветерана пожежної охорони, полковника внутрішньої служби у відставці Маєвського Володимира Станіславовича, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії, почесного громадянина м. Южноукраїнськ. Про це повідомляє Головне управління ДСНС України у Миколаївській області, пише Миколаївська правда.

З 6 по 19 травня 1986 року майор внутрішньої служби Маєвський був відряджений у м. Чорнобиль. Серед перших, від Миколаївського гарнізону пожежної охорони, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, де замінив вибулого на той час зі строю, начальника пожежної частини з охорони станції Леоніда Телятникова.

Читайте також: Помер оператор телеканалу «МАРТ» Олег Хусаінов

Добре знаючи технологічний процес та пожежну небезпеку на АЕС, попри радіаційну небезпеку та з ризиком для життя, він самовіддано керував роботами та особовим складом по гасінню пожежі й ліквідації наслідків аварії безпосередньо на Чорнобильській АЕС. Отримавши значну дозу радіоактивного опромінювання (близько 45 рентгенів) повернувся, і попри погіршення стану здоров‘я, продовжив виконувати обов‘язки начальника ВПЧ-14 з охорони Південно-Української АЕС.

Читайте також: З життя пішов директор СДЮСШОР «Миколаїв» Сергій Бурименко

З урахуванням уроків здобутих з аварії Чорнобильської АЕС перебудував роботу, посилив контроль та підвищив вимогливість за дотриманням правил пожежної безпеки на об‘єктах ВП ЮУ АЕС, посилив відповідальність особового складу за виконання оперативно-службових завдань та забезпечив якісне проведення пожежно-профілактичної роботи.

За самовідданість та проявлену мужність при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 грудня 1986 року був нагороджений медаллю “За трудову доблесть”.

Читайте також: Помер колишній керівник Миколаївської міськради Юрій Сандюк

За високі результати в оперативно-службовій діяльності та плідну службу в ОВС полковник вн.сл. Маєвський має 59 заохочень, нагороджений медалями ”За бездоганну службу” 3,2,1 ступеню, “60 – років, 70-років Збройних Сил СРСР”, “Ветеран праці СРСР”, знаками МВС України “За відзнаку в службі”, ”Почесним знаком МВС” та “Кращому працівнику пожежної охорони”, Почесною відзнакою МНС України. За вагомий особистий внесок у справу боротьби зі злочинністю, зміцнення правопорядку, відданість славетним традиціям органів внутрішніх справ України, плідну працю в ім‘я процвітання рідної Батьківщини його було наказом МВС України №319 від 20.04.1999 року нагороджено Почесною Грамотою Міністерства внутрішніх справ України.

У 2006 році нагороджений почесним знаком МВС «20 років Чорнобильської катастрофи», почесним знаком міністра МНС та медаллю за співпрацю від командування МВС, а також почесною медаллю «Союз Чорнобильців України». У 2007 році, Міністром палива та енергетики України, був нагороджений медаллю за спорудження 4 енергоблоку Рівненської АЕС. У 2009 році, Міністерством з питань надзвичайних ситуацій України був нагороджений нагрудним знаком Державної пожежної охорони “За заслуги з забезпечення протипожежного захисту” II – го ступеня.

Читайте також: Помер миколаївський журналіст Олег Криницький

Нагадаємо, що у червні пішла з життя колишній студентський мер Миколаєва, засновниця і директорка креативного простору YoungHub, блогерка, заступниця голови Ради з питань молодіжної політики при міському голові Вікторія Романенко.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram