На Миколаївщині 2021 року зареєстрували 10 тисяч звернень про домашнє насильство

Минулого року до підрозділів поліції Миколаївської області надійшло 10 тисяч 413 звернень щодо скоєння домашнього насильства.

Про це повідомили у відділі комунікації поліції Миколаївської області.

За результатами їх розгляду поліцейські склали 3124 протоколи за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного розпорядження або повідомлення про місце свого тимчасового перебування».

Крім того, слідчі підрозділи регіону відкрили 247 кримінальних проваджень, у тому числі 76 – за статтею 126-1 Кримінального кодексу України «Домашнє насильство» за фактами систематичного вчинення протиправних дій щодо членів сім’ї. Також розпочали 15 кримінальних проваджень за фактами невиконання обмежувальних приписів та непроходження програми для кривдників (стаття 390-1 Кримінального кодексу України).

З метою недопущення повторного вчинення домашнього насильства на профілактичний облік поліцейські поставили 2254 кривдників, у тому числі 36 – у зв’язку з винесенням судами обмежувальних приписів. У переважній більшості це особи чоловічої статі (90,5%). Усього на такому обліку на кінець року було 1908 осіб (92% – чоловіки).

У свою чергу, щодо 1002 осіб, які допустили скоєння домашнього насильства, застосовано термінові заборонні розпорядження. 15 кривдникам було анульовано дозволи на право зберігання та носіння зброї, а саму зброю у власників вилучили.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ презентувало інтерактивну мапу допомоги на випадок домашнього насильства і планує випустити мобільний додаток для потерпілих.

Як відомо, Миколаїв став другим містом в Україні, де запроваджують модель центру Барнхаус – спеціалізованого закладу для допомоги дітям, які постраждали від насильства, або стали свідками кримінальних правопорушень пов’язаних з насильством.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram