ФОТО: ua.depositphotos.com

В Україні представили інтерактивну мапу для потерпілих від домашнього насильства

Міністерство внутрішніх справ презентувало інтерактивну мапу допомоги на випадок домашнього насильства і планує випустити мобільний додаток для потерпілих.

Про це на брифінгу сказала заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, повідомляє Укрінформ. Карта доступна на сайті МВС в окремому тематичному підрозділі щодо домашнього насильства.

Цей розділ повністю буде присвячений темі домашнього насильства, він вже доступний сьогодні. Він створений і розроблений за допомогою і підтримки наших партнерів, зокрема, Консультативної Місії ЄС, – зазначила Павліченко.

За її словами, карта акумулює всю необхідну інформацію про служби, які можуть бути корисними у ситуації з домашнім насильством, зокрема про підрозділи поліції, медустанови, безоплатну правову допомогу, бюро судово-медичної експертизи.

Читайте також: З початку року у Миколаєві зареєстрували 274 звернення щодо домашнього насильства

Таку інформацію ми будемо постійно наповнювати і оновлювати, – наголосила посадовець.

Вона пояснила, що за допомого цього сервісу людина зможе прокласти найоптимальніший і найзручніший маршрут до потрібних служб.

Окрім мапи у тому розділі, який ми сьогодні презентуємо, зібрана також інша корисна інформація. Зокрема, це інформація загалом про те, що таке домашнє насильство, куди можна звернутися, яких видів і форм вона буває, які дії поліції у випадку домашнього насильства.

Також тут будуть акумульовані останні новини і події на тему домашнього насильства, – зазначила Павліченко.

Вона нагадала, що у Телеграмі та Вайбері є чат-бот #ДійПротиНасильства. Його планують масштабувати і на інші месенджери.

Також цей чат-бот буде надавати можливість викликати поліцію за допомогою текстових повідомлень, – сказала Павліченко.

Надалі планується запуск мобільного додатку для потерпілих від домашнього насильства, який допоможе безпечно і швидко викликати поліцію.

Крім того, додала вона, на платформі «Дія. Цифрова освіта» доступний серіал про цифрові інструменти у протидії домашньому насильству.

Читайте також: У Миколаєві відкрили Денний центр для жертв насильства

Заступниця міністра зауважила, що у МВС разом із партнерами впроваджуватиме електронні засоби моніторингу за тими, хто чинить домашнє насильство і відносно яких є заборона щодо наближення до постраждалих.

Будемо розроблювати та імплементувати стандартні операційні процедури для поліцейських, що дозволить стандартизувати реагування на випадки домашнього насильства.

Будемо посилювати і роботу у напрямку community policing, яка буде спрямована у першу чергу на жителів сільської місцевості, – зазначила Павліченко.

Нагадаємо, у квітні, в Очакові затримали чоловіка з підозрою у вчиненні психологічного насильства над власною матір’ю, раніше він вже притягувався до відповідальності за подібні порушення.

Також телеканал «МАРТ» повідомляв, того ж місяця слідчі розпочали 124 кримінальних провадження, у тому числі 24 за статтею 126-1 Кримінального кодексу України «Домашнє насильство» за фактами систематичного вчинення протиправних дій відносно членів родини на Миколаївщині.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram