У Миколаєві запроваджують модель Барнахус для дітей, котрі постраждали від насильства

Миколаїв став другим містом в Україні, де запроваджують модель центру Барнхаус – спеціалізованого закладу для допомоги дітям, які постраждали від насильства, або стали свідками кримінальних правопорушень пов’язаних з насильством.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Барнахус в перекладі з ісландської (адже саме з цієї країни пішла ця модель) означає «Дім дитини» – це міждисциплінарний спеціалізований заклад, що створюється для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації.

В Україні дуже багато різноманітних служб. Якщо подивитись глобально, у порівнянні навіть з сусідніми країнами доволі розвинена мережа соціальних послуг. Є дуже гарні моделі. Але, на жаль, коли справа стосується структурних підрозділів система захисту дітей сама по собі погано працює. Тобто поліція окремо добре працює, прокуратура окремо гарно працює, служба у справах неповнолітніх, але як одна система, як один організм вони поки не функціонують, – сказав керівник програми захисту дітей представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Наїра Аветісян.

За словами Аветісян, в роботі з дітьми, які піддались насильницьким діям, або стали свідками таких дій необхідний мультидисциплінарного підходу всіх служб.

Дуже багато різних послуг, але коли справа стосується дітей, які зазнали насильницьких дій, особливо сексуального характеру, немає жодних спеціалізованих послуг. І немає структури, яка могла б допомогти разом вирішувати ці проблеми, щоб дитину не водили з відомства до відомства, щоб не було по 20 разів одних і тих самих дослідів, допитів, різних слухань. тому що це все призводить до подальшої віктимізації. Тому і прийшла ідея створити Барнахус, – розповіла Наїра Аветісян.

Першим містом, де створили такий центр стала Вінниця. На черзі Миколаїв. І вінничани готові ділитись власним досвідом роботи в центрах Барнахус. Також дітям, які шукають допомогу в центрі Барнахус надають допомогу спеціалісти безоплатної вторинної правової допомоги.

У нас був досвід, коли адвокати, представники Міністерства внутрішніх справ проходили навчання щодо допиту дружнього до дитини і всі казали, що саме таке мультидисциплінарне навчання допомагає порозумітись одне одному, дізнатись, які в організаціях є потреби, що необхідно знати, де, як і хто має комунікувати, – розповів в.о. директора координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Наїра Аветісян розповіла, що необхідність відкривати Барнахус центри виникла через жахливу статистику насилля над дітьми в усьому світі. Її збирали представники дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у понад 200 країнах, де є їх представництва. Згідно з нею кожна п’ята дитина в світі піддається насиллю.

Проблему насилля в родинах підняли і на державному рівні. Понад 270 мільйонів гривень в якості субвенції виділено для створення в Україні різного роду закладів і центрів для підтримки тим, хто постраждав від домашнього насильства або насильства за ознаками статі. Частину цих коштів отримає і місто Миколаїв.

Раніше повідомлялось про те, що в Миколаєві відкрили денний центр для жертв насильства.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram