У Миколаївській обласній науковій бібліотеці запрацював пункт з визначення рівня української мови

На базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки відкрився пункт складання іспитів на визначення рівня української мови для державних службовців, або тих, хто збирається приступити до роботи в державних установах.

Пункт працюватиме на постійній основі для людей, які збираються посісти певні посади в держпідприємствах і для осіб, які бажають набути громадянство нашої держави, йдеться у сюжеті ТРК «МАРТ».

Для складання іспитів у бібліотеці виділили кабінет на 4 робочих місця. Тобто визначити рівень своєї української одночасно зможуть чотири людини. З наступного тижня планується проходження іспитів щоденно для двох груп людей.

Тобто з понеділка по четвер ми будемо прийняти громадян, по дві групи. Ну і далі також планується, що будуть відкриватись такі групи. Реєстрація відкривається на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови. Ви можете зайти в прес-центр, в розділ новини і побачити, що, наприклад, 23 липня буде відкрита реєстрація на наступні понеділок, вівторок, середу. Тобто ви зможете пройти таку реєстрацію і обрати локацію, зареєструватись, будуть місця, – розповіла завідувач відділу регіонального тренінгового Центру Світлана Дубіна.

Всі, хто успішно складуть іспити, а їх рівень володіння українською має бути не нижчий за 70%, отримуватимуть електронні сертифікати. Повну інструкцію про те, як зареєструватись для проходження іспиту можна знайти на сайті mova.gov.ua

Це сайт Національної комісії, можна зайти на вкладочку “Новини”, там де публікації як зареєструватись, там є дуже чітка інструкція з зображеннями, де все повністю по пунктах прописано, – пояснила Світлана Дубіна.

Перша частина завдань – це тестування, наступний етап – говоріння, слід написати коротке есе і третя, заключна – це монолог або діалог. Також під час іспиту у завданнях враховують специфіку роботи людей, які складають тести.

Нагадаємо, в Україні з 16 липня 2021 року набули чинності нові норми Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Як відомо, директор Миколаївського художнього академічного російського драматичного театру Артем Свистун розповів, як під час вистав будуть дотримуватися мовних норм, які вступили в силу 16 липня.

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930