Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу забезпечує фаховою освітою людей з вадами слуху

Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу з 2002 року ліцей здійснює навчання для учнів, які мають вади слуху.

Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу – один з найстаріших у місті з понад 90-та річною історією. На початку 2000-х років Українське товариства глухих звернулось до керівництва ліцею з проханням відкрити групу, де могли б отримати фахову освіту випускники інтернату для глухих і слабочуючих дітей.

За 18 років ми випустили більше 160 кондитерів четвертого розряду з числа осіб з вадами слуху. В нашому ліцеї в групах інклюзивної освіти навчаються не тільки мешканці Миколаєва та області. До нас приїжджають і з інших регіонів України. Нашою основною метою в роботі з учнями з інвалідністю є перетворення їх на спеціалістів високого класу, які зможуть успішно конкурувати на ринку праці із людьми, що не мають проблем зі здоров’ям, – розповідає заступник директора з навчально-виховної роботи Анна Ахундова.

Кожна група має свого сурдоперекладача, ліцей володіє власним навчальним кондитерським цехом, укомплектований всім необхідним обладнанням, посудом і інвентарем.

Дивіться також: У Миколаївській області відсутні підстави щодо переведення дітей на дистанційну форму навчання, – Олена Удовіченко

Учні відпрацьовують професійні навички в цеху ліцею та на підприємствах міста. Після здобуття фаху більшість учнів лишається працювати на підприємствах. Бажаючі можуть продовжити навчання за фахом у вищих навчальних закладах.

Серед учнів з вадами слуху багато творчо обдарованих дітей. Їх часто можна побачити на сцені як в сольних виступах, так і в постановках, де задіяні діти, які чують.

Робота педагогів і діяльність ліцею – має виняткове значення та забезпечує результат. Керівництво закладу відзначає, їх випускники – це справжні професіонали, конкурентоспроможні на сучасному ринку праці.

Нагадаємо, 20 серпня, голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Стаднік передав нові шкільні автобуси навчальним закладам сільської місцевості.

Раніше повідомлялось, в українських школах буде нове меню і модернізовані їдальні.

Як відомо, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з випускниками, котрі набрали найбільше балів на ЗНО, та привітав їх із Міжнародним днем молоді.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram