Миколаївський спеціалізований морський порт «Ольвія» / Фото: Економічна правда

Миколаївський порт «Ольвія» отримає ₴4,6 мільярдів інвестицій

Згідно з угодою концесії катарська фірма QTerminals протягом 5 років інвестує в розвиток Миколаївського спеціалізованого морського порту «Ольвія» 4,5 мільярда гривень.

Про це розповів глава ради директорів морського і річкового транспорту Міністерства інфраструктури України Ярослав Ілясевіч в ефірі програми «Офіційний розмова» на телеканалі «Дом».

За його словами, підписання договору про концесію – це безпрецедентне для країни подія.

Це модель державного приватного партнерства. В даному випадку, якщо говорити про порт «Ольвія» – це безпрецедентне для країни подія. Фактично, концесіонер протягом 5 років, згідно з договірними умовами, інвестує в чистому вигляді близько 4,5 мільярдів гривень. Для порівняння, наприклад, якщо говорити про показники самого порту, а порт «Ольвія» досить непоганий серед інших портів, то це приблизно в 16 разів більше в порівнянні з 2019 роком. Ці показники дають чітку впевненість говорити про те, що це ефективно, – сказав Ярослав Ілясевич.

Нагадаємо, спеціалізований порт “Ольвія” у Миколаєві передали в концесію на 35 років. Концесіонером стала катарська компанія QTerminals, яка управляє найбільшим торговим портом Катару – Хамад.

Як відомо, порт «Ольвія» подолав позначку вантажообігу у два мільйони тонн за перше півріччя 2020 року.

Раніше повідомлялось, «Ніка-Тера» стала одним із найбільших благодійників Миколаївщини.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram