Миколаївщина входить до зони високого ризику спалаху COVID-19, — Київська школа економіки

Ситуація по захворюваності коронавірусом COVID-19 в Закарпатській, Чернівецькій, Вінницькій, Житомирській та Миколаївській областях є критичною.

Про це пише ZN.ua, посилаючись на дані аналізу Київської школи економіки.

Аналітики школи припускають, що через два тижні в цих областях ситуація буде аналогічною як на Прикарпатті, де ввели жорсткий карантин.

Тому в трьох областях необхідно ввести обмежувальні заходи. Результат впровадження карантинних заходів проявляється через два тижні.

Перший пріоритет — Закарпатська область, оскільки вона нижча за середню по країні забезпеченість ресурсами і більше 75% зайнятих реанімаційних ліжок. У той же час Житомирська і Миколаївська область демонструють значне зростання рівня госпіталізацій, – відзначають аналітики.

Два з шести критичних регіонів — у червоному рівні з новими індикаторами. Вінницька, Закарпатська і Житомирська на межі червоного рівня. Миколаївська – помаранчевого.

Також наголошується, що за останній тиждень стабільний тренд госпіталізації і виписки в «ковідніх» лікарнях погіршився. Станом на 23 лютого госпіталізації на 25% перевищують виписки. Саме реанімаційні ліжка залишаються «вузьким місцем» системи охорони здоров’я до поточного завантаження в 40%.

Це означає зростання навантаження на систему охорони здоров’я найближчим часом. Івано-Франківська область вже сьогодні витримує навантаження на ресурси в чотири рази більше середнього по країні, – розповів керівник Центру економіки охорони здоров’я Юрій Ганіченко.

Нагадаємо, Миколаїв отримав першу вакцину від COVID-19. Одним із перших щеплення зробили 50 лікарям і медсестрам третьої міської лікарні.

Раніше повідомляється, очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що комерційного ринку вакцин від COVID-19 поки не існує, жоден виробник не працює з комерційними організаціями.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram