Фото: Максим Степанов / Facebook

Комерційного ринку COVID-вакцин поки не існує, – Степанов

Комерційного ринку вакцин від COVID-19 поки не існує, жоден виробник не працює з комерційними організаціями.

Як передає Укрінформ, про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов сказав в інтерв’ю телеканалу Україна, яке оприлюднене у Facebook.

“У нас не існує поки комерційного ринку вакцин. У нас є чітке розуміння щодо етапів вакцинації, те, що держава буде забезпечувати безкоштовно. А комерційного ринку вакцин проти COVID-19 немає, тобто немає клініки, яка за гроші буде робити, за будь-які гроші. Бо офіційно жодна компанія-виробник на сьогодні не продає комерційним організаціям.

Потужностей для виробництва вакцин проти COVID-19 катастрофічно не вистачає. Ніхто не був готовий до такої масової вакцинації”, – сказав Степанов.

Читайте також: В Україні зробили перше щеплення від коронавірусу

У цих умовах, за його словами, уряд кожної країни турбується перш за все про своїх громадян.

“Європейський Союз одразу законтрактував велику кількість вакцин, і, зрозуміло, для виробників це було цікаво, а потужностей на інші країни не вистачає”, – сказав міністр.

Він додав, що Україна намагатиметься провести вакцинацію якомога швидше, і нагадав, що з 1 березня має бути запущений запис на вакцинацію на платформі “Дія”.

Читайте також: У Миколаєві зробили перше щеплення від COVID-19

Для громадян від 18 до 59 років, які не мають супутніх захворювань, не входять в професійні чи інші групи ризику, вакцинація розпочнеться на п’ятому етапі.

“Якщо ми будемо отримувати вакцини без збоїв, якщо ми побачимо, що у нас 50-55% людей вакцинуватимуться, а хотілося б набагато більше, я думаю, що восени ми зможемо почати 5 етап”, – сказав Степанов.

Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) погодила створення фонду компенсацій за серйозні побічні ефекти від застосування вакцин проти коронавірусу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram