В центрі Миколаєва знаходиться меморіально-парковий комплекс – сквер імені 68-ми десантників. Названий на честь учасників десанту морських піхотинців під командуванням старшого лейтенанта Костянтина Федоровича Ольшанського,
Десант Ольшанського (68 десантників) — десантна операція по захопленню миколаївського морського порту, що передувала відвоюванню Червоною армією міста Миколаєва під час Другої світової війни.
13 березня автоматники 384-го окремого батальйону морської піхоти першими форсували Дніпровський лиман і висадилися біля Станіслава (на той час у складі Миколаївської області). Після проведення Березнегувато-Снігурівської операції частини 3-го Українського фронту підходять впритул до Миколаєва.
26 березня 1944 року в ході Одеської операції війська 3-го Українського фронту й Чорноморського флоту в складі 6-ї, 5-ї ударної, 28-ї армії та 2-го гвардійського механізованого корпусу перейшли в наступ в районі міста Миколаєва. Командувач 28-ю армією генерал-лейтенант О. О. Гречкін наказав висадити в Миколаївському порту десант морської піхоти із завданням зав’язати бій у тилу німецьких військ, викликати паніку і відволікти частину сил німців з фронту.
Виконання завдання було покладено на 384-й окремий батальйон морської піхоти, що входив до складу Одеської військово-морської бази. Для десанту було відібрано 55 добровольців на чолі з командиром загону старшим лейтенантом К. Ф. Ольшанським.
Нагадаємо, директорка Миколаївського архіву розповіла про часи нацистського окупаційного періоду.
Як відомо, у Миколаєві вшанували подвиг ветеранів і загиблих під час Другої світової війни.
Раніше повідомлялось, 8 травня, в Україні відзначили День пам’яті та примирення.