Фото: Агенція розвитку Миколаєва

Миколаївському музею передали вітрини для 50 експонатів порцеляни

Миколаївському художньому музею імені В.Верещагіна передали дві музейні вітрини для демонстрації експонатів з фарфору, які раніше зберігалися в фондосховищі та ніколи не виставлялися широкій аудиторії.

Про це повідомляє прес-служба «Агенції розвитку Миколаєва».

Нові виставкові меблі українського виробництва музею передали в рамках реалізації проекту з оцифрування музейних фондів.

Виставкові конструкції розмістять в постійній експозиції західноєвропейського мистецтва. На вітринах презентують твори найбільших порцелянових мануфактур Європи кінця XVIII-XX століть, у тому числі з Австрії та Німеччини.

Наразі триває процес оцифрування фарфору з музейної колекції. В результаті проекту всі охочі зможуть роздивитись старовинні експонати в онлайні. Та ми не забули і про офлайн. Тому на полицях цих вітрин невдовзі з’являться плюс півсотні експонатів з фарфору, які відвідувачі музею побачать вперше, – поділився Євген Гомонюк, менеджер з комунікацій та зв’язків з громадськістю КУ «Агентство розвитку Миколаєва».

Колірна гамма і дизайн вітрин виконані в тих же стильових напрямках, що і образотворче мистецтво Європи того періоду. При цьому герметичність захищає від небезпечної для старовинних предметів циркуляцій повітряних потоків і пилу, перепадів вологості і впливу агресивних інгредієнтів навколишнього середовища.

Фото: Агенція розвитку Миколаєва

Все обладнання виготовлено у відповідності до вимог щодо збереження музейних фондів, що дозволяє поєднувати функції експонування та зберігання цінних музейних експонатів. На сьогоднішній день вже оцифрована велика частина предметів. Паралельно йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу.

Проєкт з оцифровки музейних фондів реалізує КУ «Агентство розвитку Миколаєва» за підтримки Українського культурного фонду.

Нагадаємо, у Миколаївському художньому музеї ім. В. Верещагіна оцифрують колекцію фарфору, більшість якої раніше ніколи не виставляли. Отримані цифрові копії експонатів перетворять на 3D-моделі.

Як відомо, в жовтні 2020 року, у Миколаївському обласному художньому музеї ім. Верещагіна презентували цифрову колекцію експонатів художнього мистецтва у рамках співпраці з Українським культурним фондом. Колекція налічує 518 зображень картин кінця 18 – середини 20 ст, які зберігаються в музеї.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram