Фото: Культурна спадщина Миколаївщини / Facebook

Миколаївські археологи провели дослідження унікального кургану на місці будівництва вітроелектростанції

На Миколаївщині археологи провели дослідження кургану, який опинився в зоні будівництва дорожнього переходу між установками ВЕУ (вітроенергетичні установки). Це стало можливим уперше за останні 8 років.

Про це повідомляється у спільноті«Культурна спадщина Миколаївщини» у Facebook.

Дослідження проводилося Миколаївською археологічною експедицією у рамках договору з ТОВ «Південно-Українська вітроелетростанція».

Зазначається, що діаметр кургану був понад 40 метрів і висотою до одного метра, верхні шари та насип були дуже пошкоджені сільськогосподарськими роботами.

В ході робіт було з’ясовано, що курган був побудований носіями Ямної археологічної культури (археологічна культура кінця мідної доби (енеоліту) та ранньої бронзової доби (3600—2300 до н. е.)). Потім використовувався, як родовий могильник носіями Бабинської археологічної культури (Культура багатоваликової кераміки (також: бабинська, багатопружкової керамики, бойових колісниць) — археологічна культура, що змінила на фінальній фазі середньої бронзи локальні групи/культури західної половини катакомбної культурної області та існувала протягом (XXII—XVIII століть до Р. Х.), — сказано в повідомленні.

Вказується, що було досліджено 12 похоронних комплексів. Центральні поховання ямної культури були пограбовані в давнину (швидше за все в античний час), поховання Бабинської культури були досліджені в повному обсязі. З індивідуальних знахідок слід відзначити кераміку бабинського типу, кістяні ремінні бляшки та унікальне пастове місце з ріжками.

Попередньо можемо говорити, про цікавий археологічний об’єкт ІІІ-ІІ тисячоліття, особливо поховання Дніпро-Прутської групи бабинської культури (21-17 ст. до н.е.).Далі на науковців чекає цікава лабораторна робота з археологічним та антропологічним матеріалів, — сказано у повідомленні.

Фото: Культурна спадщина Миколаївщини / Facebook

Нагадаємо, у Баштанці на території місцевого ринку, де планували збудувати супермаркет, продовжуються розкопки старовинного цвинтаря.

Як відомо, наприкінці серпня миколаївські археологи на розкопках городища стародавніх кіммерійців «Дикий Сад» знайшли кілька цікавих знахідок, серед яких особливу увагу привертає міст через фортечний рів, якому 3200 років.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram