Фото: Тerra-v.com.ua

Миколаївська фірма розробила український сучасний міношукач

Миколаївське підприємство «Терра-V» запустило гуманітарний соціальний проект, спрямований на розмінування території України.

Про це повідомляється на сайті проекту.

Відзначається, що схід України є однією з найбільш замінованих територій в світі. Це тисячі квадратних кілометрів, розмінування яких може тривати десятиліттями.

За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій за період збройного конфлікту від мін та вибухонебезпечних залишків війни загинули щонайменше 977 цивільних особи і 1 528 – отримали поранення. І це не рахуючи військовослужбовців.

У зв’язку з цим,  сьогодні  гостро  стоїть питання забезпечення інженерних підрозділів ЗС України    засобами    пошуку   вибухонебезпечних   предметів    (міношукачами чи метало-детекторами спеціального призначення)   вітчизняного виробництва. Міношукач (метало-детектор спеціального призначення) повинен забезпечувати пошук, виявлення та ідентифікацію вибухонебезпечних предметів встановлених в грунт  (всі типи грунту),  сніг або під водою в металевих або не металевих корпусах, які містять металеві елементи, — йдеться у повідомлені.

Колектив ТОВ «Терра-V» розробив і випробував робочу модель метало-детектора спеціального призначення. Отримав позитивний відгук армійських фахівців.

Характеристики розробленого зразка відповідають сучасним вимогам і за своїми показниками не поступаються кращим зарубіжним аналогам, а за показником ціни набагато дешевше цих аналогів.

Фото: Тerra-v.com.ua

У «Терра-V» відзначають, що їх металодетектор спеціального призначення має конструкцію трансформера. Тому в складеному стані займає значно менше місця. Це відповідає світовим тенденціям розвитку виробництва. Також маса пристрою менше, ніж у зарубіжних, щоб саперам було легше працювати.

В даний час ми знаходимося на стадії підготовки виробництва, — заявили автори проекту.

Нагадаємо, на суднобудівному заводі «Океан» впроваджують сучасні інформаційні технології — Служба головного технолога розробляє цифрового двійника верфі, як елемент автоматизованої системи прийняття рішень.

Як відомо, «Миколаївський глиноземний завод» має намір побудувати під Миколаєвом ще одне, вже трете сховище для відходів від обробки бокситу і виробництва глинозему — червоного шламу.

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930