Фото: Миколаївський суднобудівний закон «Океан»

На миколаївському заводі «Океан» впровадили «цифрову верф»

На суднобудівному заводі «Океан» впроваджують сучасні інформаційні технології — Служба головного технолога розробляє цифрового двійника верфі, як елемент автоматизованої системи прийняття рішень.

Про це повідомляється на офіційній сторінці підприємства в Facebook.

Цифровий двійник впроваджують за допомогою ліцензійного програмного забезпечення Rhinoceros 3D і SolidWorks. Відзначається, що «цифрова верф» має в своєму складі моделі (BIM-моделі) усіх елементів підприємства – елінгів, доків та інших виробничих приміщень, обладнання, трас енергопостачання і трубопроводів і т.д.

Ці моделі включають в себе всі експлуатаційні та інженерні дані, що відповідають об’єктам в реальному вимірі. Наявність такої моделі дозволяє істотно прискорити проектування, зокрема, технологічних процесів, розробку техдокументації, а також зменшити кількість помилок у виробничому процесі і таким чином зменшити втрати часу і ресурсів і, відповідно, собівартість продукції, — йдеться в повідомленні.

Фото: Миколаївський суднобудівний закон «Океан»

Наприклад, модель плавдоків в складі «Цифрової верфі» дозволяє швидко проводити розрахунки докових операцій, оцінку міцності конструкцій, складати відомості ремонту споруд. Аналогічні дії виконуються й з іншими процесами верфі — рух блоків судна по технологічному ланцюгу, оптимізація кранових і транспортувальних операцій — цифрова верф дозволяє змоделювати ці операції для запобігання колізій і точного визначення всіх факторів.

Служба головного технолога під керівництвом кандидата технічних наук Івана Сімутенкова веде наукові дослідження по темі разом з Національним університетом кораблебудування ім. адмірала Макарова. Результати досліджень публікуються в наукових збірниках і проходять апробацію на науково-практичних конференціях, — додали на підприємстві.

Фото: Миколаївський суднобудівний закон «Океан»

Нагадаємо, суднобудівний завод “Океан” уклав меморандум з Державним оборонним концерном Турецької Республіки про спільну діяльність з реалізації проекту будівництва серії кораблів класу корвет для Військово-Морських Сил України на виконання Рамкової військової угоди, підписаної в жовтні 2020 року під час зустрічі президентів України та Турецької республіки в Анкарі, а також контракту на будівництво корветів, підписаного сторонами 14 грудня поточного року в Києві.

Раніше повідомлялось, 23 жовтня на заводі «Океан» спущено на воду суховантажне турецьке судно DREMORA 3, типу Caspian Express.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram