Миколаївщина за показниками стрімко іде до «червоної» зони

Ситуація із захворюваністю на COVID-19 у Миколаївській області залишається складною — таку оцінку під час брифінгу в Миколаївській ОДА дали згідно епідеміологічних показників. Також цього дня представили новопризначеного начальника управління охорони здоров’я області Максима Безносенка.

Про це йдеться у сюжеті ТРК «МАРТ».

В Україні продовжує загострюватися ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію. Миколаївська область не є виключенням і хоч поки тримається у «помаранчевій» карантинній зоні, проте є великий ризик запровадження невдовзі регіонального локдауну.

Кількість захворілих зростає з кожним днем, адже ви бачите цю всю статистику, вона є дійсною і ніхто не маніпулює. Лише за минулу добу 437 людей захворіли і 15 осіб померло. Це значний показник, — підсумував головний державний санітарний лікар Миколаївщини Володимир Клочко.

Він пояснив за якими епідпоказниками область суттєво «просідає» і має невтішні тенденції до впровадження «червоної» карантинної зони.

За нашими показниками: це і завантаженність ліжок з киснем, і динаміка рівня госпіталізації, отож бачимо погіршення ситуації. Наразі за іншими двома показниками ми знаходимося у «помаранчевій зоні», якщо вони матимуть погіршення в подальшому протягом декількох днів — ми перейдемо до червоної зони, — сказав Володимир Клочко.

Начальник обласного управління охорони здоров’я Максим Безносенко, якого цього дня призначили на посаду, звітуючи по даних щодо поступової наповненості лікарень хворим на COVID-19 повідомив, Миколаївщина має резервний фонд ліжкомісць, однак він обмежений.

У нас є 13 закладів охорони здоров’я у Миколаївській області, шість з них є першої лінії, що скаладає 1 120 ліжок, сім закладів охорони здоров’я з другої лінії на яких припадає 1 015 ліжок. Розгорнуто на сьогоднішний день 2 135 ліжок. Стосовно заповненості хворих на «ковід»: на сьогодні цей показник становить 62,2%. У нас є куди збільшити ліжковий фонд, тобто резервні лікарні, а саме: наша Миколаївська центральна районна лікарня і Доманівська лікарня, яких за необхідності переобладнають для прийому хворих на коронавірус, — сказав Максим Безносенко.

Посадовець наголосив єдиний спосіб убезпечити населення від поширення вірусу та уникнення жорсткого карантину — це масова вакцинація та колективний імунітет. Ефективність щеплень доводить статистика, яка показує, що невакциновані люди більш вразливі до хвороби.

Натомість санлікар Володимир Клочко розвіяв міф, буцімто тотальна вакцинація порушує права українців. І нагадав, що головною цінністю держави є життя людини.

Я хочу нагадати всім і запрошує перевірити наявність такого закону, який носить назву «Про захист населення від інфекційних хвороб». Так от, там є така 12 стаття, що визначала ще до появи «ковіду» обов’язкові щеплення від кору, дифтерії, поліміеліту, правцю та інше. А на сьогоднішній день вже є юстований наказ міністра охорони здоров’я, який вніс зміни і доповненя до цієї статті, тобто зробив необхідність певним контингентам населення робити щеплення обов’язковим, — розповів обласний санлікар.

Ідеться про медпрацівників, держслужбовців, освітян, працівників екстрених служб, тощо. В разі відмови від імунізації, як нагадав заступник голови облдержадміністрації Юрій Гранатуров, цих людей вимушено відсторонятимуть від роботи.

Керівництво області закликає всіх жителів до масової вакцинації, дотримання протиепідемічних заходів і персональної відповідальності, адже вже зараз регіон стоїть на порозі сезонних гострих респіраторних захворювань.

Нагадаємо, заступник очільника Миколаївської обласної державної адміністрації області Ігор Кузьмін минулого тижня заявив, що на Миколаївщині спостерігається складна епідеміологічна ситуація із захворюваністю коронавірусною інфекцією.

Як відомо, за словами Начальника управління охорони здоров’я Ірини Шамрай, люди здебільшого користуються фейковою інформацією про вакцинацію і в Миколаєві відсутня тендеція серед містян до масової вакцинації.

Також повідомлялося, Ігор Кузьмін заявив, що чергова хвиля коронавірусної хвороби становитиме найбільшу загрозу для невакцинованих осіб.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram