МОЗ оновив алгоритм тестування на коронавірус

Міністерство охорони здоров’я повністю оновило алгоритм проведення тесту на коронавірус.

Про це під час останнього брифінгу розповів глава МОЗ Максим Степанов, пише ZN.ua.

Хочу повідомити, що на цьому тижні у нас повністю оновлений алгоритм тестування на наявність коронавірусу. Основне значення для лабораторної діагностики COVID-19, як ви знаєте, має ПЛР-діагностика. Лабораторне обстеження буде проходити відповідно до нашого оновленого алгоритму особам з підозрою на COVID-19, які мають клінічні симптоми, з будь-якими ознаками інших респіраторних вірусних інфекцій, а також з ознаками пневмонії, – сказав Максим Степанов.

Раніше, нагадав міністр, тестування проводилося тільки для людей, у яких були симптоми коронавирусу або пневмонії.

Ми також додали скринінгове обстеження з використанням швидких тестів на визначення антигену. Вони будуть проводитися наступним особами: з підозрою на COVID-19, з ознаками інших респіраторних вірусних інфекцій, з ознаками пневмонії, громадянам, які були в тісному контакті з особою з підтвердженим випадком COVID-19, а також які повертаються з регіонів зі значним поширенням COVID -19. Також громадянам, що підлягають плановій госпіталізації в лікарні у зв’язку з іншими захворюваннями, – повідомив Максим Степанов.

Максим Степанов додав, що в Україні вже розділили між регіонами швидкі тести на коронавірус. А 23 грудня країна отримає ще 1,5 мільйонів тестів.

Нагадаємо, 18 грудня у Миколаєві на території міської лікарні №5 відкрили сучасний корпус модульного типу для лікування пацієнтів з інфекційними захворюваннями.

Як відомо, Державна служба статистики оприлюднила про демографічну ситуацію в Україні за січень-жовтень 2020 року. Смертність населення під час пандемії COVID-19 тільки до кінця року досягла минулорічного рівня.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram