МОЗ дозволило вакцинувати громадських діячів задля популяризації щеплень

Міністерство охорони здоров’я дозволило вакцинувати громадських діячів проти COVID-19 з метою популяризації щеплень у разі, якщо лишатимуться “зайві” препарати AstraZeneca.

Про це повідомлили у Центрі громадського здоров’я, пише Діло.

“1 березня 2021 року міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав наказ №369 про внесення змін до дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19, які дозволяють з початку кампанії використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів з метою популяризації імунізації від коронавірусної хвороби”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, вакцину Covishield/AstraZeneca поставляють в Україну у багатодозних флаконах. Кожен флакон вакцини містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона вакцина має бути використана протягом 6 годин, скільки й триває одна сесія мобільної виїзної бригади.

Читайте також: Плануємо влітку вийти на 5-7 мільйонів щеплень щомісяця, – Степанов

Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. У таких випадках невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.

Згідно з наказом, аби зменшити ризик недовикористання вакцини з уже відкритих флаконів, громадських діячів, діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот тощо рекомендовано вакцинувати у випадках, коли під час вакцинальної сесії проти COVID-19:

  • зафіксовано відмову від вакцинації серед тих людей, які попередньо давали згоду на щеплення;
  • виявлено протипоказання до вакцинації у тих, які прийшли на вакцинальну сесію;
  • кількість людей, що вакцинуються в день роботи мобільної бригади, недостатня для повного використання (10 доз з одного флакона) всіх відкритих флаконів з вакциною.

У ЦГЗ нагадали, що вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого із прибуттям першої партії вакцини AstraZeneca виробництва Serum Institute of India (Інститут сироватки крові, Індія) у кількості 500 тисяч доз.

Читайте також: Упродовж року вакцинуватися від коронавірусу зможуть усі охочі, – Шмигаль

Згідно з дорожньою картою вакцинації, імунізація відбуватиметься у п’ять етапів. На першому етапі щепитимуть медичних працівників COVID-лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців і персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. На цьому етапі вакцинацію здійснюватимуть мобільні бригади.

На другому — до них долучаться пункти щеплення. У ЦГЗ підкреслили, що всі щеплення є добровільними та безоплатними.

Нагадаємо, що масова вакцинація населення від COVID-19 дозволить зменшити кількість інфікованих людей на понад 90%.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram