Вакцинація зменшить кількість інфікованих коронавірусом на 92%

Масова вакцинація населення від COVID-19 дозволить зменшити кількість інфікованих людей на понад 90%.

Як повідомляє Укрінформ, про це в інтерв’ю Bild розповів керівник компанії BioNTech Угур Шахін, посилаючись на результати нового дослідження.

“Після вакцинації кількість людей, які отримують позитивний ПЛР-тест на COVID-19 та є заразними, зменшується на 92%”, – сказав Шахін.

За його словами, це доводить, що “пандемію можна ефективно стримувати, якщо щеплення отримає достатня кількість людей”. Він додав, що наявна вакцина може захистити й від нових небезпечних штамів COVID-19.

Читайте також: Зареєструватись на вакцинацію від COVID-19 миколаївці зможуть з 1 березня, а вакцинуватись у вересні

“У разі появи небезпечного штаму, дієвим підходом може бути введення третьої дози наявної вакцини. Таке підсилення щеплення може спровокувати настільки сильну імунну реакцію, що навіть сильніший штам не зможе її подолати”, – зазначив Шахін.

Читайте також: ВООЗ виступає проти паспортів вакцинації для міжнародних поїздок

Водночас він звернув увагу на можливу потребу у кількаразовому щепленні.

“Якщо ми хочемо сповільнити поширення вірусу у майбутньому й зменшити рівень інфікування, то підсилювати щеплення треба частіше, можливо щорічно, або що півтора року”, – зауважив Шахін.

Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) погодила створення фонду компенсацій за серйозні побічні ефекти від застосування вакцин проти коронавірусу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram