Мовний закон імплементується за принципом «лагідної українізації» – Кремінь

Багато статей мовного закону імплементуються поступово, через певний проміжок часу з моменту ухвалення самого Закону.

Як передає Укрінформ, про це сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь під час зустрічі з Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Кайратом Абдрахмановим, повідомляє пресслужба Уповноваженого.

Читайте також: Тарас Кремінь озвучив перелік державних театрів, що порушують мовний закон

Мовний закон імплементується за принципом лагідної українізації. Багато статей, зокрема і ті, що набули чинності в цьому році, імплементуються поступово, через певний проміжок часу з моменту ухвалення Закону.

Тому і сфера обслуговування, і сфера культури, мали достатньо часу, щоб підготуватися до впровадження вимог законодавства, – сказав Кремінь.

Він зауважив, що опоненти мовного закону, критикуючи його, вдаються до відвертих спекуляцій і маніпулюють громадською думкою.

Читайте також: Кремінь нагадав про обов’язкове використання державної мови у туристичній сфері

Фейки щодо утисків мов національних меншин та маніпуляції щодо функціонування державної мови в усіх сферах суспільного життя – це елемент гібридної війни, яка вже восьмий рік поспіль триває в Україні, – сказав Уповноважений.

Під час зустрічі сторони також обговорили питання регіональної мовної політики, катастрофічне становище української мови та мов корінних народів на окупованих територіях, а також питання вивчення досвіду та запозичення кращих практик інших країн у сфері захисту державної мови.

Читайте також: Кому не подобається мовний закон, збирайте речі і їдьте в інші країни, – Тарас Кремінь

Нагадаємо, в Україні з 16 липня 2021 року набули чинності нові норми Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Раніше повідомлялося, у липні Тарас Кремінь заявив, що українські спортсмени і тренери під час публічних виступів, коментарів або прес-конференцій повинні говорити державною мовою.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram