Міська рада переходить на новий формат співпраці з «Електротрансом»

Цього року з другого кварталу міська рада вперше переходить на новий метод співпраці з «Миколаївелектротрансом».

Про це, під час робочої поїздки на комунальне підприємство, розповів міський голова Олександр Сєнкевич. Ідеться про укладання договору на транспортну роботу.

Найближчим часом, я сподіваюсь, буде сесія Миколаївської міської ради, де гроші будуть розподілені з департаменту соц.захисту, що були виділені на початку року і перерозподілені на виконавчий комітет Миколаївської міської ради. Ми йдемо до практики, яка, я думаю, буде (запроваджена – ред.) найближчим часом по всій Україні. Ми не компенсуємо пільговий проїзд підприємству, а замовляємо транспортну роботу, за яку сплачуємо за договором. Це нормальна практика, так роблять розвинені міста України, ми долучаємося до цієї практики. Думаю, що депутати підтримають цю ідею і найближчим часом розподілять кошти, – розповів Олександр Сєнкевич.

Дивіться також: “Транспортна” комісія просить знизити ставку електричних мереж для проведення тролейбусної лінії до Намиву

На карантині «Миколаївелектротрансу» доводиться працювати з пасажирами в режимі обмежень: щоб потрапити в салон городяни мають вдягати маску і пред’являти на вході спеціальну перепустку. Також кількість пасажирів була суттєво обмежена. Це призвело до скорочення рухомого складу, що виходить на лінії щодня. Та попри це, каже директор КП Володимир Євтушенко, вдалось заощадити 3 мільйони гривень на зменшенні кількості тролейбусів-трамваїв на маршрутах. До того ж, підприємство своїми силами приводить до ладу стару техніку.

В даний час у трамвайному депо на відновлені знаходиться одразу кілька вагонів старого транспорту. Більшості машин понад 30 років. Вони були зношені вщент. Після того, як спеціалісти перевіряють цілісність несучих конструкцій, обшивки, мотору, як правило, залишається лише остов. З нього працівники підприємства по суті роблять нові вагони.

Це стара модель трамваю, – показує журналістам директор КП «Миколаївелектротранс» Володимир Євтушенко на пів відремонтований вагон, – ми замінюємо повністю весь салон, міняємо пластик, міняєм обшивку й сидіння, освітлення. Це буде фактично новий вагон. Коли люди в нього заходитимуть, для них це буде несподіванка.

Керівник «Електротрансу» каже, один новий трамвайний вагон коштує 25 мільйонів гривень, на ці гроші можна придбати 5 тролейбусів. Натомість спеціалісти підприємства відновлюють рухомий транспорт значно дешевше. Один вагон коштує близько 300 тисяч гривень і займає приблизно 2 місяці роботи.

Тим часом в Україні продовжують поступово знімати карантинні обмеження. З 22-го травня в Миколаєві, у зв’язку з цим, скасують спец.перепустки для проїзду в електротранспорті. Директор підприємства каже, від п’ятниці КП готується працювати на повну. На лінії, за необхідності, готові вийти близько 45-ти трамваїв та 50 тролейбусів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram