Фото: Міністерство інфраструктури України

Мінінфраструктури провело перше засідання робочої групи з концесіонером “Ольвії”

Міністерство інфраструктури провело перше засідання робочої групи щодо забезпечення виконання концесійного договору для передачі в концесію майна ДП “Стивідорна компанія (СК) “Ольвія” і майна АМПУ протягом перехідного періоду.

Як повідомила пресслужба Мінінфраструктури, учасники робочої групи обговорили план-графік перехідного періоду, а також наступні кроки для підписання необхідних договорів із незалежним інженером і міжбанком, концесіонером і відомством. Крім цього, сторони розглянули питання подальшої співпраці з ДП “Укроборонсервіс” і “Укрзалізницею”.

Спеціалізований морський порт «Ольвія» – наш другий концесійний проєкт, у рамках якого ми залучили до роботи провідного світового оператора – катарську компанію QTerminals. Сьогодні ми проводимо перше засідання спільної робочої групи, яка була створена для вирішення поточних організаційних, технічних та інших питань щодо реалізації цього проєкту протягом перехідного періоду, – зазначив Владислав Криклій.

Участь у засідання робочої групи також взяли генеральний директор “QTERMINALS W.L.L.” Невілл Біссет, директор ДП “СК “Ольвія” Руслан Олійник, голова Проєктного офісу “SPILNO” Тарас Бойчук, представники Міністерства, АМПУ, QTERMINALS W.L.L., “СК “Ольвія” та консультанти ТОВ “Кютерміналз Ольвія”.

Владислав Криклій / Фото: Міністерство інфраструктури України

ДП “СК” Ольвія” входить у число держпідприємств, на яких реалізуються пілотні проекти концесії. У серпні 2020 року Міністерство інфраструктури і катарська компанія Qterminals підписали договір концесії цілісного майнового комплексу ДП “СК “Ольвія” і відповідного майна ДП “АМПУ” в морському порту “Ольвія”.

Згідно з угодою, QTerminals інвестує в розвиток порту близько 3,4 млрд грн. Крім цього, не менше 80 мільйонів гривень будуть вкладені у місцеву інфраструктуру.

Нагадаємо, спеціалізований порт “Ольвія” у Миколаєві передали в концесію на 35 років. Концесіонером стала катарська компанія QTerminals, яка управляє найбільшим торговим портом Катару – Хамад.

Як відомо, порт “Ольвія” подолав позначку вантажообігу у два мільйони тонн за перше півріччя 2020 року.

Раніше повідомлялось, згідно з угодою концесії катарська фірма QTerminals протягом 5 років інвестує в розвиток Миколаївського спеціалізованого морського порту “Ольвія” 4,5 мільярда гривень.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram