Міфи, здоровий глузд та скептицизм: Клятий раціоналіст у програмі “Шо у Сільман”?

Артем Албул – український блогер, автор науково-популярного каналу «Клятий раціоналіст». Народився у Вознесенську, нині проживає у Миколаєві.

Він не вірить у забобони, передбачення в чеках супермаркетів та гороскопи. Каже, хоч вони і здаються несерйозними й дрібними, однак насправді сильно впливають на наше життя.

Людина, яка вірить у забобони, імовірно повірить і ще в щось мракобісне, наприклад у псевдолікування, – запевняє Артем.

Канал “Клятий раціоналіст” має понад 56 тисяч підписників у YouTube. У своїх відео Артем Албул розвінчує наукові міфи, пропагує здоровий глузд та скептицизм. У відео, що зібрало найбільше переглядів (понад 100 тисяч), критикує інстаграм-дієтологів, які дають своїм фоловерам непрофесійні та часом шкідливі поради.

Вони без доказів та аргументації часто пишуть якісь серйозні поради. Ми з експерткою просто сіли і читали ці речі та давали наукові ремарки.

Дивіться також: Телепроект «МрійДій». Анастасія Погосова

До створення контенту для каналу Артем підходить серйозно, адже розуміє всю відповідальність за непрофесійні поради.

Про якісь серйозні хвороби чи про серйозні втручання у своє здоров’я я не розказую. Навпаки, я дуже часто критикую і розбираю тези людей, які дають поради щодо лікування онкологічних захворювань чи ще чогось такого серйозного, якраз демонструючи, що ці поради неефективні, що вони базуються на якомусь псевдо-науковому тезисі.

У 2019 році Артема Албула запросили взяти участь в одному з випусків сатиричного дайджеста новин «#@)₴?$0» YouTube-каналу “Телебачення Торонто”. Ця колаборація, каже блогер, позитивно вплинула на розвиток каналу “Клятий раціоналіст”.

Одразу після випуску на каналі додалося кілька тисяч підписників. Плюс, це якась більша впізнаваність та підкреслення медійності й авторитету. Це був дуже цінний досвід співпраці з редакторами та Романом Вінтонівим, – каже Артем.

Артем Албул і сам є шанувальником багатьох блогерів. Зокрема, дивиться такі канали, як “Телебачення Торонто”, “Цікава наука”, “Lacuna” та інші.

Також дивлюсь круті англомовні канали. Це “Veritasium” та “Vsause”. Ще мені дуже подобається стиль оповіді такого блогера та ведучого, як Tom Scott.

Дивіться також: Дев’ять дивних запитань фотографу

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram