Медична система під загрозою, – глава МОЗ закликав нардепів збільшити фінансування медицини

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов закликав народних депутатів не підтримувати державний бюджет на 2021 рік з недофінансуванням медичної сфери і збільшити бюджет на медицину.

Про це він сказав на ранковому брифінгу 15 грудня.

Звертаюся до народних депутатів: позбудьтеся нарешті від своєї інфантильності. Досить вже думати: «А може, обійдеться?». На цей раз не обійдеться. Необхідно зрозуміти реальність і можливі наслідки при прийнятті таких цифр фінансування медицини. Медична система України – і це не якісь страшилки від мене – під загрозою існування. Зараз середня заробітна плата лікаря становить дев’ять тисяч гривень. У людини, від якої залежить життя іншої людини, котра цілодобово думає про свого пацієнта, його лікує і рятує, дає йому шанс жити. Подивіться, яка у вас зарплата, – і порівняйте. І подумайте: як ця людина може жити на ці гроші. Зарплата середнього медичного персоналу становить сім тисяч гривень: медичної сестри, яка теж цілодобово стоїть біля ліжка хворого. Зарплата молодшого медичного персоналу – п’ять тисяч гривень. Це реальність, з якою країна живе 29 років і з якої ми зустріли пандемію, – сказав Максим Степанов.

Також він зазначив, що лікарі все частіше заглядають на сайти роботи за кордоном, тому що там вони будуть отримувати зарплату в десятки разів більше.

За його словами, «зарплата медика в Україні – на рівні виплат по безробіттю, зарплата лікаря в Польщі – близько 2,5 тисяч євро».

Глава МОЗ вважає, що навіть тисячі сучасних лікарень не будуть потрібні, якщо в них не буде лікарів і медсестер, тому питання фінансування медицини – «це питання національної безпеки».

Нагадаємо, Максим Степанов повідомив, що родині померлій від COVID-19 сімейній лікарці з Миколаєва Галині Колянчиковій виплатять моральну компенсацію в розмірі 1,5 мільйона гривень.

Як відомо, Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що введення локдауна розірве ланцюг передачі хвороби COVID-19. Це може звести захворюваність до нуля.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram