Фото: Суспільне Миколаїв

Максим Степанов пояснив, чому родині померлої лікарки з Миколаєва відмовили у компенсації

Родині померлій від COVID-19 сімейній лікарці Галині Колянчиковій виплатять моральну компенсацію в розмірі 1,5 мільйона гривень.

Про це під час щоденного брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Він розповів, що його особисто обурила історія, яка сталася з медиком із Миколаєва.

Так, сім’ї сімейного лікаря відмовили у компенсації після її смерті від ускладнень спричинених коронавірусною інфекцією. Таке рішення у Миколаєві прийняла спеціальна комісія, аргументувавши це тим, що працівники амбулаторії, де працювала жінка, повідомили, що Галина Колянчикова заразилася не на роботі, а вдома від свого чоловіка, який працює лікарем-хірургом.

Я вважаю, що механізм встановлення такого професійного захворювання наших лікарів повинен бути спрощеним. Ми поставили це питання на контроль, поспілкувалися з місцевою владою. З’ясувалося, що деякі представники комісії мали особистий конфлікт з пані Галиною. В ОДА з’ясували всі обставини, оновили склад комісії та переглянули рішення, – розповів Максим Степанов.

За його словами, департамент охорони здоров’я прийняв рішення що захворювання лікаря пов’язано з її професійною діяльністю і сім’я має право на компенсацію, передбачену державою в розмірі 1,5 мільйона гривень.

Нагадаємо, у Миколаєві, 11 грудня, відбулося дистанційне засідання комісії з повторного спеціального розслідування факту смерті сімейного лікаря міської лікарні №3 Галини Колянчикової від COVID-19, котра визнала, що даний випадок пов’язаний з роботою медика.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram