Фото: Кабінет Міністрів України

Маски й антисептики з’являться за кілька днів, – МОЗ

Ситуація з наявністю засобів індивідуального захисту, масок та антисептиків, у медзакладах і аптеках покращиться за 3-4 дні.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1”.

“Був певний дефіцит, тому ми виділили додаткові кошти, здійснюється закупівля і будуть додаткові поставки. Я думаю, що через 3-4 дні ситуація із ЗІЗ у медичних і аптечних закладах значно покращиться”, – пояснив Віктор Ляшко

За словами головного санітарного лікаря України, МОЗ провело зустріч із найбільшими виробниками антисептиків. Одне з основних питань, що було обговорено – відсутність антисептиків та масок на ринку.

Дивіться також: Віктор Ляшко закликає українців не піддаватись паніці

Ляшко запевнив, що виявлені за підсумками цієї зустрічі “бюрократичні бар’єри” буде усунуто вже найближчими днями.

“Спирт, який використовується для виробництва антисептиків у звичайному режимі, – це глобальна проблема, його можна дістати. Але Україна є одним із лідерів виробництва спирту етилового, який також використовується як антисептик, тому багато хто змінює свої рецептури. Ми паралельно вирішуємо, як зняти один бюрократичний бар’єр, який обкладає акцизом виробників дезінфекційних засобів”, – повідомив Ляшко.

Нагадаємо, із 17 березня у Миколаєві тотальний карантин: закриваються всі заклади громадського користування, крім продуктових магазинів і аптек.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram