Лише в одному книговидавництві міста протягом 2020 року вийшли друком 25 книжок миколаївських авторів

Попри локдаун та карантинні обмеження лише в одному книговидавництві міста протягом 2020 року вийшли друком 25 книжок миколаївських авторів.

Про це в програмі «Діалог» розповіла книговидавець Ірина Гудим.

https://www.youtube.com/watch?v=m8WH2cgwYMw&ab_channel=TPKMAPT

За її словами, серед цих видань є лауреати різних престижних конкурсів. В їх числі книга Олесі Півненко «Єлень: пряжа долі». Це молода авторка, яка створює романи в стилі «фентезі». В березні стало відомо, що Олена Півненко – лауреат премії ім. Олеся Гончара. «єлень: пряжа долі» став книгою року.

Талановита, молода дівчина, 21рік. Книжку цю вона написала в 15 років. Для того, щоб ми її опублікували, їй довелось пройти офіційну перевірку на плагіат, отримати авторське свідоцтво, тому що вік її був і залишається дуже юним. Я думаю, що в неї велике майбутнє. Минулого року вйшла її друга книга «Єлень: час битви». І зараз вона працює над продовженням, зараз буде третій роман, над яким вона працює, – розповіла Ірина Гудим.

Книговидавець розповіла, що 5 книжок, виданих наприкінці минулого – початку цього року, залишились без презентації через карантинні обмеження та локдауни. Серед них робота Юлії Прокоп «Євреї-іноземці на півдні Уркраїни». Авторка видання працювала над нею 10 років, зібравши унікальні факти про видатних постатей півдня України: Одеси Херсону та Миколаєва.

Читайте також: Ганна Личко розповіла, які школи в Миколаєві перепрофілюють у ліцеї

 Тут документи, історичні особистості зібрані в цій книзі, – каже книговидавець. – Видання вже отримали замовники в Штатах, Ізраїлі, Німеччині. Та на жаль цю книгу ми не змогли презентувати. Планували презентацію на 4 квітня в обласній науковій універсальній бібліотеці, однак вчергове через локдаун ми перенесли цю презентацію.

Про знищення радянських стереотипів ідеться у новій книжці Володимира Щукіна. Основні події у ній розвиваються в березні 1918-го року під час анти німецького повстання. «Вітовщина – піщинка на одвічному шовковому шляху» – ще одне видання, яке не вдалось познайомити з потенційними читачами.

Видана за допомогою, на прохання і за пропозицією литовського консульства. В книзі два варіанти (тексту – ред.), вона білінгва. Вона українською та англійською мовою для того, щоб в Литві теж могли прочитати цю книгу. Вона багата і насичена величезною кількістю матеріалів. Виготовлена дуже якісно, тут красиві карти й фотографії. Тут історія Миколаївщини за часів, коли на цій території панувало Литовське князівство, – розповіла Ірина Гудим.

Читайте також: В управлінні освіти назвали дату завершення навчального року

Ще одне видання про шталаг 364, який знаходиться на території нашого міста, в районі Темвод. Про жахливі розстріли в Богданівці ведеться розповідь в оповіданні «У полум’ї окупації». Тут вперше згадується в літературному оповіданні про розстріли ромів на території Миколаївщини.

І ще одне видання, яке поки чекає на презентацію, це книжка мистецтвознавця Олександи Філоненко «Арабески і сни».  Цю книгу видавець охарактеризувала як «фантастичні казки».

Її метафоричні унікальні казки, які можливо і існували на землі, але написані для дорослі і так, щоб у вас народились власні асоціації, щоб у вас була можливість читати поміж строк, – розповіла Ірина Гудим.

Нагадаємо, у Миколаєві презентували унікальне видання Володимира Рюміна «Тайна Атлантов». Книга вперше побачила світ завдяки доктору історичних наук Ларисі Левченко. 

Поширити:

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930