Лихоліття окупації: у селі Благодатне, що на Херсонщині розповіли про важкий період російського панування

Життя в окупації і поряд з лінією вогню. Кореспонденти телеканалу «МАРТ» побували в селі Благодатне, що розташоване на межі Херсонської і Миколаївської областей. Про те, які злочини чинили там окупанти і як люди сьогодні оговтаються після цього, дивіться у сюжеті.

Понад 8 місяців окупації і життя у безпосередній близькості до лінії розмежування. Село Благодатне Херсонської області, що розташоване біля адміністративного кордону з Миколаївщиною, окупували 3 березня 2022 року. Попри те, що українські війська знаходилися неподалік і позиції окупантів були нестійкими, рашисти з перших днів намагалися впроваджувати, так звані, «свої правила і нові порядки».

До початку великої війни у Благодатному старостинському окрузі проживало 850 осіб. Під час окупації більшість людей покинули село, залишилося близько 175 місцевих. Окупанти дозволяли виїхати тільки в бік Херсона. Дорога на Миколаїв була не просто закрита, вона пролягала через лінію вогню. Тому місцевій владі доводилося евакуйовувати охочих лише вглиб окупованої території.

Під час окупації росіяни не цуралися поводити себе як справжні загарбники. Вони займали порожні чужі будинки, інколи намагалися підселитися до місцевих. Пияцтво, пограбування і мародерство у селі були щоденним заняттям для солдатів «другої армії світу». Були і випадки насильства. Частіше за все страждали чоловіки або молоді хлопці.   

Оскільки село перебувало поблизу лінії фронту, 40% будівель тут пошкоджено. Здебільшого зруйновано підприємства та об’єкти, де росіяни облаштовували свої позиції.  Місцевий мешканець Анатолій показує школу, звідки окупанти вели мінометний вогонь в бік української армії. Були й випадки, коли рашисти самі обстрілювали Благодатне. Місцеві помічали це, оскільки вогонь вівся з протилежного боку від фронту. 

10 листопада Збройні сили України зайшли у Благодатне і звільнили його. Відтоді люди почали потрохи повертатися. На сьогодні тут проживає більше трьох сотень місцевих. Вже у січні цього року в населеному пункті відновили електропостачання, його не було 10 місяців. Водночас у селі є проблема з водою, мережа зруйнована внаслідок бойових дій. Ще близько півсотні будинків потребують капітального ремонту.

Нагадаємо, нещодавно телеканал «МАРТ» показав у що рашисти перетворили село Мирне на Миколаївщині кількамісячними обстрілами у 2022 році.

Більше про актуальну інформацію щодо ситуацію в Україні та Миколаївській області може знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram