У що рашисти перетворили село Мирне на Миколаївщині кількамісячними обстрілами?

Мальовниче село на Миколаївщині з промовистою назвою Мирне за понад 8 місяців перетворилися у суцільні руїни і згарища. Ще колись там було більше двохсот домогосподарств, а нині немає жодного пошкодженого будинку.

Як виглядає село, через яку проходила лінія вогню і чого там люди потребують найбільше, дивіться у сюжеті.

Вони не були в окупації, однак відчули на собі всю повноту російської агресії. Їм не довелося жити під ворожим гнітом, однак вони понад 8 місяців були змушені терпіти рашистський вогневий терор. Це про мешканців села Мирне, що розташовується між Миколаївською та Херсонською областями.

Навесні українські війська відкинули рашистів на кілька кілометрів від села. Відтоді ворог вдень і вночі обстрілював населений пункт. Так було майже до середини листопада.

Мирне налічує понад дві сотні господарств. До 24 лютого  тут жило до 600 осіб. Навесні майже всі виїхали, залишилося до 10 людей. Після звільнення правобережжя Херсонської області місцеві почали повертатися, аби відбудовувати своє село.

Нині у селі живе до 50 людей. Інфраструктура знищена, як і соціальні об’єкти та магазини. Нещодавно селянам відновили електрику, але є перебої з водою, відсутнє газопостачання. Гуманітарну допомогу доставляють волонтери та місцева влада. Селяни налаштовані рішуче і попри всій негаразди свій рідний край не залишать.

Місцеві вірять, до початку посівної тутешні поля повністю обстежать піротехніки. А ще дуже розраховують, що їм допоможуть з будівельними матеріалами задля відновлення свого села.

Нагадаємо, нещодавно телеканал «МАРТ» показав історію 78-річного фермера Анатолія Потапенка з Миколаївщини. Війна розв’язана Росією проти України зруйнувала справу всього його життя — це фруктовий сад, що розташований у Шевченківській громаді.

Більше про актуальну інформацію щодо ситуацію в Україні та Миколаївській області може знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram